Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Islamo valstybės filmuke Tulūzos mokyklos auklėtiniai atpažino budeliu tapusį draugą

„Islamo valstybės“ teroristas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Islamo valstybės“ teroristas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Islamo valstybės išplatintame vaizdo įraše, kuriame matyti, kaip nušaunamas įkaitas, vienos Tulūzos mokyklos auklėtiniai atpažino budeliu tapusį 12-etį bendramokslį, skelbia independent.co.uk.

Berniuko vardas nebuvo paskelbtas, tačiau manoma, kad jis yra posūnis barzdoto vyro, tame pačiame filmuke bandančio įbauginti Prancūziją ir Izraelį.

Beveik neabejojama, kad šis vyriškis yra Mohamedo Meraho, prieš trejus metus pietvakarių Prancūzijoje nužudžiusio 7 žmones (keturis žydus, iš kurių trys – vaikai), įbrolis. M.Marahas yra vadinamas žudiku ant motorolerio.   

Mokyklos inspektorius Tulūzoje pasakojo, kad filmuke matomą berniuką atpažinto buvę bendramoksliai, socialinėje žiniasklaidoje peržiūrėję šiurpius filmuotos medžiagos vaizdus. Savo įspūdžiais vaikai pasidalijo su draugais mokykloje, kurie išgirdę žinią apie buvusį bičiulį apsiverkė.

Jų draugas Prancūziją paliko pernai. Manoma, kad jam dabar 12 metų.

„Negaliu identifikuoti jums šio asmens, – žurnalistams sakė mokyklos inspektorius Jacquesas Caillautas. – Vaikai iš koledžo atpažino vieną savo buvusių klasės draugų, bet teikdami informaciją mes turime išlikti atsargūs.“

Prancūzijos saugumo pareigūnai pradėjo oficialią tyrimo procedūrą, bandant nustatyti prancūzakalbį vyrą ir berniuką filmuotoje medžiagoje. Šaltiniai žiniasklaidai sakė, kad beveik neabejojama, jog vyriškis yra 31 metų Sabri Essaidas – Mohamedo Meraho įbrolis.

S.Essaidas organizavo M.Maraho laidotuves, jam mirus po susišaudymo su policijos pareigūnais. Vėliau S.Essaidas buvo apklaustas kaip galimas įbrolio žmogžudysčių bendrininkas, tačiau paleistas. Vėliau jis buvo atsidūręs kalėjime už radikalių islamistų veiklą.

Kiek žinoma, pernai jis su šeima išvyko į Siriją – kartu su žmona ir 12 metų sūnumi iš ankstesnės santuokos. Manoma, kad šis vaikas ir matomas filmuke nušaunantis kalinį, bet tai nėra oficialiai patvirtinta.

Vaizdo įraše skelbiama, kad kalinys yra Izraelio šnipas. Vaikas pirmiausia paleidžia jam kulką į galvą, šaukdamas „Allahu akbar“ (Dievas yra didis – liet.) Tada jis paleidžia dar keturių šūvių seriją į kalinio kūną.

Nužudyto 19-ečio Muhammado Musallamo šeima atmetė kaltinimą, kad vaikinas dirbo Izraelio žvalgybai. Jie aiškino, kad jis į Siriją išvyko kaip džihado savanoris, tačiau nusivylė ir bandė vykti namo į rytų Jeruzalę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min