Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 7d. 10:50

„Islamo valstybės“ teroristai persekioja Irako krikščionis ir kitas religines mažumas

Krikščionys Irake patiria nuolatinius persekiojimus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Krikščionys Irake patiria nuolatinius persekiojimus

Savaitgalį šiaurės Irako Sinjaro miestą užėmus islamistų grupuotei „Islamo valstybė“, pirmuoju teroristų taikiniu tapo regione gyvenančios religinės mažumos, rašo naujienų svetainė cnn.com. Irake masiškai žudomi jazidų ir krikščionių religinių mažumų atstovai.

Nuo radikaliųjų islamistų valdžios savaitgalį pabėgo šiaurės Irake gyvenanti kurdų religinė mažuma jazidai. „Islamo valstybės“ teroristai savo taikiniais taip pat laiko ir Irako krikščionis ir musulmonus šiitus.

Jazidai yra laikomi viena mažiausių Irako religinių mažumų. Jazidų religijai būdingas sinkretizmas – joje susipynę krikščionybės, judaizmo ir zoroastrizmo elementai. Ši religinė mažuma ilgą laiką patyrė persekiojimus, o vietos musulmonai jazidus vadina „velnio garbintojais“.

Pranešama, kad prasidėjus „Islamo valstybės“ atakoms, jau žuvo apie 70 jazidų vaikų. Keli šimtai religinei mažumai priklausančių moterų buvo nužudytos arba parduotos į vergiją, taip pat buvo nužudyta apie pusę tūkstančio vyrų.

Vienintelė Irako parlamente esanti jazidų atstovė Vian Dakhill teigė, kad „Islamo valstybės“ tikslas yra sunaikinti visą jazidų religinę mažumą.

Nuo 2003 m. Irake taip pat ypač sustiprėjo vietos krikščionių persekiojimai. Dažnai radikalūs musulmonai krikščionis verčia išsižadėti savo tikėjimo.

2003 m. Irake gyveno apie 60 tūkstančių krikščionių, o 2014 m. birželį jų skaičius sumažėjo iki 35 tūkstančių. Pranešama, kad birželio mėnesį Mosulo miestą paliko beveik visi krikščionys. Jiems grėsė mirtis už atsisakymą priimti islamą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min