2023 01 19, 22:51

Italijoje suimtas mafijos bosas sunkiai serga, sako gydytojas

Sicilijos mafijos bosas Matteo Messina Denaro sunkiai serga, trečiadienį pareiškė gydytojas iš klinikos, kurioje šią savaitę buvo sulaikytas bėglys.
Mafijos bosas Matteo Messina Denaro suiimtas jau ne pirmą kartą
Mafijos bosas Matteo Messina Denaro suiimtas jau ne pirmą kartą / „La Presse“/„Scanpix“

60-metis M.Messina Denaro buvo sugautas pirmadienį, kai apsilankė klinikoje po 30 metų slapstymosi, nes buvo priverstas gydytis nuo vėžio.

„Jis sunkiai serga. Pastaraisiais mėnesiais liga paūmėjo“, – dienraščiui „Repubblica“ sakė Palermo klinikos „Maddalena“ onkologijos skyriaus vadovas Vittorio Gebbia.

Policija toliau ieško įkalčių, kaip M.Messina Denaro tris dešimtmečius sugebėjo išvengti sulaikymo.

Policininkai trečiadienį aptiko bunkerį primenančią slėptuvę kitame name, netoli buto Kampobelo di Macaros miestelyje, kuriame jis pastaruoju metu gyveno.

Pasak laikraščio „Repubblica“, pareigūnai apieškojo slėptuvę, kuri nuo likusios gyvenamosios erdvės buvo atskirta siena.

Remiantis Italijos žiniasklaidoje paskelbtais nutekintais medicininiais įrašais, M.Messina Denaro, pasivadinęs svetimu vardu, 2020 ir 2022 metais buvo operuotas dėl storosios žarnos vėžio.

Jis buvo sulaikytas pirmadienį po to, kai detektyvai iš pasiklausomų pokalbių su šeimos nariais sužinojo, kad jis serga, ir ieškojo Italijoje galimų tinkamos lyties ir amžiaus įtariamųjų, sergančių to paties tipo vėžiu.

Teisėsaugos pareigūnai V.Gebbios klausė, ar M.Messina Denaro nereikia skubios pagalbos.

„Policija manęs paklausė, ar svarbu, jei chemoterapijos ciklas, kurį jis turėjo gauti, būtų atidėtas kelioms dienoms, ir aš leidau tai padaryti, nes toks nedidelis vėlavimas neturės jokio poveikio“, – sakė V.Gebbia.

Netrukus po suėmimo Palerme M.Messina Denaro buvo perkeltas į griežto režimo kalėjimą L'Akviloje, Abrucų regione, kur yra laikomas vienutėje.

Pasak dienraščio „Corriere della Sera“, veikiausiai jam bus taikoma chemoterapija „San Salvatore“ ligoninėje L'Akviloje, kurioje yra specialus tokiems kaliniams skirtas skyrius.

M.Messina Denaro buvo suimtas praėjus dienai po to, kai sukako 30 metų nuo 2017 metais mirusio Salvatore Riinos, kuris dėl savo žiaurumo buvo gavęs Žvėries (La Belva) pravardę, suėmimo.

Jis buvo Italijos ieškomiausių asmenų sąrašo viršuje, kaltinamas ryšiais su mafija, keliomis žmogžudystėmis ir sprogmenų naudojimu.

Jis įtariamas prisidėjęs prie sprogdinimų Romoje, Milane ir Florencijoje 1993 metais, per kuriuos žuvo 10 žmonių. Vos keliais mėnesiais anksčiau per panašius išpuolius „Cosa Nostra“ nužudė su mafija kovojusius teisėjus Giovanni Falcone ir Paolo Borsellino.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min