Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 06 /20:40

Italijos Alpėse dėl ledynų tirpsmo grėsmės evakuoti dešimtys žmonių

Italijoje ketvirtadienį kelios dešimtys žmonių buvo evakuoti dėl intensyvaus ledynų tirpsmo grėsmės, Monblano masyvą Alpių vakarinėje dalyje apėmus karščių bangai, pranešė vietos žiniasklaida.
Italijos Alpėse dėl ledynų tirpsmo grėsmės evakuoti dešimtys žmonių
Italijos Alpėse dėl ledynų tirpsmo grėsmės evakuoti dešimtys žmonių / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Alpės Italija

Žmonės evakuojami iš teritorijos prie sienos su Prancūzija, Aostos slėnio regione. Baiminamasi, kad tirpstančio Planpensjė ledyno didelis gabalas gali atitrūkti ir nusiristi ant kurortinio miestelio Kurmajero.

Pavojingai pakibusią Planpensjė ledyno dalyje sudaro apie 500 tūkst. kubinių metrų ledo, sakė Aostos slėnio gamtinių grėsmių valdymo tarnybos direktorius Valerio Segoras.

Toks blokas dydžiu prilygsta Milano katedrai arba „futbolo aikštei, apkrautai 80 metrų storio ledu“, jis sakė per spaudos konferenciją Kurmajere.

„Bet kokia griūtis galėtų padaryti reikšmingos žalos ir taip pat toli pasklisti“, panašiai kaip lavina, aiškino pareigūnas.

Ekspertai sakė, kad dėl pastaruoju metu šilusių orų didžiulis ledo blokas gali atitrūkti ir nuslysti nuo kalno, keldamas pavojų namams į rytus nuo vaizdingo miestelio ir slidinėjimo kurorto.

Trečiadienį Kurmajero meras Stefano Miserocchi paliepė evakuoti gyventojus ir turistus iš Monblano papėdės ir uždaryti kelius, vedančius į Ferė slėnį, pamėgtą žygeivių.

Ketvirtadienį pradėta evakuoti 75 žmones, įskaitant 15 gyventojų.

Monblanas yra aukščiausia Alpių viršukalnė; jos aukštis – 4 808 metrai.

„Evakuacija buvo skubi ir primygtina, – žurnalistams sakė S.Miserocchi. – Numatoma, kad dėl esamos padėties ateinančias 72 valandas reikės laikytis didelio budrumo.“

„Čiuožynė“

Pavojingas ledo blokas yra 2,6–2,8 km aukštyje virš jūros lygio ir palengva atitrūksta nuo pagrindinio ledyno, sakė V.Segoras.

„Naudodami savo stebėsenos sistemas ir lygindami nuotraukas nustatėme yrantį – ne itin dideliu greičiu – ledyno sektorių“, – pažymėjo jis ir pridūrė, kad skraidant virš ledyno buvo pastebimas tos ledyno dalies „anomalus elgesys“.

Staigiai besikaitaliojantys karšti ir vėsesni orai „daro tą ledyno dalį trapesnę, todėl esama rizikos, kad ji gali artimiausiu metu nugriūti“, aiškino V.Segoras.

„Apačioje tekantis vanduo iš tiesų gali veikti kaip čiuožynė. Tai pati pavojingiausia situacija – ir viena labiausiai skatinančių griūtį“, – pridūrė jis.

Nuo liepos filmuotuose įrašuose, kuriais pasidalijo Kurmajere veikiantis fondas „Montagna Sicura“, matyti, kad ledynas lėtai, bet pastebimai slenka žemyn kalno šlaitu.

Tarnybos šio regiono ledynų judėjimą stebi naudodamos nuotraukas ir radarų duomenis.

Pernai rudenį griūties pavojus buvo iškilęs kitoje Planpensjė ledyno dalyje, todėl toje srityje buvo uždaryti keliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius