Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 1d. 13:10

Italijos policija surado vagių išmestą popiežiaus Jono Pauliaus II relikviją

Popiežius Jonas Paulius II.
„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Jonas Paulius II.

Italijos policija rado dalį religinės relikvijos – velionio Jono Pauliaus II krauju aptaškytą audinio skiautelę – kuri buvo išmesta vagių, palaikiusių ją beverte, šeštadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Relikvija buvo pavogta prieš savaitę kartu su kryžiumi iš vienos bažnytėlės Italijos centriniame Abrucų regione. Dėl to incidento buvo paskelbtos regiono masto paieškos, kuriose dalyvavo policijos pareigūnai ir kinologai su dresuotais šunimis.

Trys vagys, kurie nesuvokė, jog įrėminta audinio skiautelė gali būti vertinga, sulaužė ją ir išmetė, tačiau neprisiminė, kur tai padarė.

Relikviją sudarė metalinis rėmelis, kuriame buvo įdėta krauju sutepto audinio skiautelė – kaip manoma, dalis rūbo, kurį velionis pontifikas vilkėjo, kai buvo pašautas per pasikėsinimą jį nužudyti Vatikano Šv.Petro aikštėje 1981 metais.

Metalinis rėmelis buvo rastas tuojau po vagystės, o šeštadienį Italijos žiniasklaida pranešė, jog auksiniais siūlais išsiuvinėto audinio skiautelė buvo rasta viename garaže, tačiau ji buvo apgadinta.

Vyskupas Giovanni D'Ercole sakė, kad rastame audekle trūksta tik kelių plaušelių ir auksinio siūlo.

„Aš manau, kad Jonas Paulius atleido jiems. Manau, kad mes turime taip pat pasielgti“, – sakė jis apie vyrus, kuriuos policija laiko narkomanais.

Relikvija buvo pavogta praeitą šeštadienį, kartu su kryžiumi, kuris taip pat rastas anksčiau, nuo Šv.Petro bažnyčios Jenkos kaimelyje.

Šis kaimelis yra vidurio Italijos kalnuotoje Abrucų srityje, kur 2005-aisiais miręs pontifikas mėgo per atostogas slidinėti ir vaikščioti po kalnus.

Tą relikviją bažnytėlei 2011-aisiais padovanojo Stanislawas Dziwiszas, Jono Pauliaus II asmeniniu sekretoriumi iki popiežiaus mirties 2005-aisiais tarnavęs kardinolas.

Po vagystės apie 50 policininkų su specialiai apmokytais šunimis ieškojo dingusios relikvijos sklype tarp mūrinių namų ir bažnytėlės, kur, kaip pasakojama, Katalikų bažnyčios vadovas buvo prisiglaudęs nuo audros.

Velioniai popiežiai Jonas Paulius II ir italas Jonas XXIII, vadintas Geruoju popiežiumi, balandį Vatikane turėtų būti paskelbti šventaisiais; ir po tos iškilmingos ceremonijos pavogtos relikvijos vertė gerokai padidės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min