Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 14d. 16:55

Italų gyvenimas karantine: joga internetu, atstumas nuo namiškių ir „mūšiai“ ligoninėje

Karantinas Italijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Karantinas Italijoje

Karantine gyvenantys italai keičia įpročius: susirinkimai ir bendravimas su artimaisiais vyksta internetu, kai kurie atstumo laikosi net nuo tų, su kuriais gyvena. Savo ruožtu gydytojas iš Bergamo ligoninės pasakoja apie didžiulį gydytojų nuovargį ir tikina: „kai žinutė apie įvykių pavojingumą nepasiekia žmonių, mane krečia šiurpas“.

Naujausiais duomenimis, Italijoje koronavirusu užsikrėtė virš 15 tūkst. žmonių, Covid-19 nusinešė daugiau nei tūkstantį gyvybių, daugiausia – pagyvenusių žmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Italų žurnalistė – apie darbą karantine ir verslo pastangas linksminti įkalintus namie

Pirmadienį visa šalis buvo paskelbta karantino zona, nuo ketvirtadienio uždaromos ir beveik visos parduotuvės ir restoranai – dirbs tik vaistinės bei maisto prekių parduotuvės.

Joga ir susirinkimai internetu

Federico prisistatęs vyras iš Kazalpusterlengo Šiaurės Italijoje portalui „Al Jazeera“ sakė su tėvu vykęs į ligoninę dėl su koronavirusu nesusijusių sveikatos problemų. „Lodžio ligoninė atrodė tarsi skęstantis Titanikas“, – tikino jis.

„Dirbu iš namų, visi susirinkimai vyko per „Skype“, su mergina kalbu per „WhatsApp“, jogos užsiėmimai vyksta internetu“, – tikino vyras.

Federico sakė, kad raudonąją zoną išplėtus visoje šalyje, jo įpročiai nesikeis – jis ir toliau liks namuose.

„Pykstu dėl kai kurių žmonių elgesio. Matėme, kaip kai kurie savaitgalį bėgo iš išplėstos raudonosios zonos ar keliavo į slidinėjimo kurortus. Tai – itin neatsakinga, jie pademonstravo pilietiškumo trūkumą. Tikiuosi, kad žmonės supranta situacijos, kurioje šiuo metu esame, rimtumą“, – Federico teigė portalui „Al Jazeera“.

Pora kartų ėjo į parduotuvę

32 metų vertėja Sessen Berhane Beraki beveik dešimtmetį gyvena Milane. Ji portalui „Al Jazeera“ tikino, kad miestas pasikeitė.

„Kartais jis atrodo kaip miestas vaiduoklis. Kai kuriose gatvėse tik dėl lauke kabančių skalbinių supranti, kad čia gyvena žmonės“, – tikino ji.

Ji sakė nerimaujanti, nes, situacija, atrodo, darosi nebekontroliuojama, taip pat baiminasi, kad gydymas gali tapti nebeprieinamas.

„Informacijos kiekis – milžiniškas, niekas nežino, kuo tikėti. Epidemija – reali. Nedėviu kaukės, tačiau nuolat plaunu rankas, kurių oda labai išsausėjo. Tik porą kartą nuėjau apsipirkti.

Labai bijau, kad tai gali pasiekti Eritrėją. Ten trūksta elementarių vaistų. Europoje bent jau infrastruktūra, ligoninės ir medicinos personalas yra labai gerai organizuoti. Niekada negalėtumėme įveikti tokios ligos namuose", – sakė ji portalui „Al Jazeera“.

Vengia namiškių

Iš Nigerijos kilęs 21 metų Stevenas Eromonsle Turine gyvena pastaruosius ketverius metus.

„Bijau užsikrėsti, todėl laikausi atstumo nuo kitų žmonių, dėviu kaukę ir nuolat plaunu rankas. Gyvenu bute su draugu, jis taip pat griežtai laikosi naujų sveikatos apsaugos taisyklių ir imasi atsargos priemonių. Net namuose nebūname vienas arti kito“, – portalui „Al Jazeera“ sakė jis.

S.Eromonsle tikino nebijąs, kad epidemija pasieks jo gimtąją Nigeriją – labiau jaudinasi dėl Italijos.

„Dirbu prekybos centre Turine. Viršininkas dar vasario pabaigoje davė mums pirštines, kurias dėvime visą laiką darbo metu, liepė mums laikytis saugaus atstumo vienas nuo kito“, – pridūrė jis.

„Šizofreniška komunikacija“

Kovos su prekyba žmonėmis srityje dirbantis Gianfranco della Valle, gyvenantis Venecijoje, sakė, kad Veneto regione buvo galima matyti „šizofrenišką komunikaciją“.

„Gavome nurodymus iš Romos, kuriuos vėliau sušvelnino mūsų regiono atstovai. Tai prisidėjo prie visuotinio nerimo“, – tikino jis.

G.della Valle portalui „Al Jazeera“ sakė, kad jo vaikai yra namuose, pamokos vyksta internetu.

„Jie nėra patenkinti, tačiau prisitaiko. Aš drastiškai sumažinau socialinius kontaktus. Iki savaitgalio, ypač jaunimas buvo matomas Venecijos gatvėse, vakarais sausakimšose vietose geriantis aperityvus, tarsi nieko nebūtų nutikę. Dabar, panašu, žmonės ima suprasti situacijos, kurioje visi esame, rimtumą“, – teigė jis.

„Venecija tapo miestu vaiduokliu. Miestui, kuris gyvena iš turizmo, tai – dramatiška situacija“, – pridūrė G.della Valle.

Gydytojo prašymas

Gydytojas Daniele Macchini, dirbantis intensyvios terapijos skyriuje netoli Milano esančiame Bergamo mieste, feisbuke pasidalijo įrašu apie darbo ligoninėje kasdienybę.

Gydytojas ragino Italijoje esančius žmones gerbti karantino taisykles: „Būkite kantrūs, negalite eiti į teatrą, muziejus ar sporto salę. Pasigailėkite daugybės senų žmonių, kuriuos galite numarinti.“

„Scanpix“ nuotr./Greitosios pagalbos automobilis Milane
„Scanpix“ nuotr./Greitosios pagalbos automobilis Milane

Thelocal.it pateikia jo įrašo vertimą.

„Po ilgų apmąstymų ar rašyti ir ką rašyti apie tai, kas su mumis vyksta, jaučiu, kad tyla yra neatsakinga. Todėl bandysiu perduoti žmonėms, esantiems toli nuo mūsų realybės, ką išgyvename Bergame šiomis Covid-19 pandemijos dienomis. Suprantu poreikį nekelti panikos, tačiau kai žinutė apie įvykių pavojingumą nepasiekia žmonių, mane krečia šiurpas“, – rašė gydytojas.

Pasak D.Macchini, jis matė, kaip per pastarąją savaitę buvo reorganizuota visa ligoninėje, pavyzdžiui, intensyvios terapijos palatos buvo ištuštintos siekiant jose pastatyti kiek įmanoma daugiau lovų. Gydytojas rašė, kad staigi transformacija sukūrė „tylos ir siurrealios tuštumos atmosferą ligoninės koridoriuose“.

„Aš vis dar prisimenu naktinį skambutį praėjusią savaitę, kai laukiau tyrimo rezultatų. Kai galvoju apie tai dabar, mano nerimas dėl vieno galimo atvejo – beveik absurdiškas ir nepagrįstas, kai jau pamačiau tai, kas vyksta. Na, dabar situacija yra mažų mažiausiai dramatiška“, – rašo gydytojas.

Pasak gydytojo, „karas tikrąja to žodžio prasme išsprogo, dieną ir naktį vyksta mūšiai“, vienas po kito ištuštinti skyriai pildėsi įspūdingu tempu, o visų pacientų diagnozė – vienoda.

D.Macchini: „Nebėra chirurgų, urologų, ortopedų – mes tiesiog gydytojai, kurie staiga atsidūrė vienoje komandoje, kad atlaikytų šį cunamį.“

„Kol vis dar yra žmonių, besigiriančių, kad nebijo ir ignoruojančių nurodymus, protestuojančių, nes jų įprasta rutina laikinai atsidūrė krizėje, vyksta epidemiologinė katastrofa.

Nebėra chirurgų, urologų, ortopedų – mes tiesiog gydytojai, kurie staiga atsidūrė vienoje komandoje, kad atlaikytų šį cunamį“, – rašo D.Macchini.

Esą vieni pacientai yra intubuojami ir keliauja į intensyvios priežiūros skyrių. Kitiems – jau per vėlu, o kiekvienas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas tampa aukso vertės.

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai
15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

„Personalas yra išsekęs. Jų veiduose matau naujus nuovargio lygius, nepaisant jau turimo sekinančio darbo krūvio. Tarp mūsų visų matau solidarumą, visada einama pas kolegas vidaus ligų gydytojus ir klausiama: ką galiu padaryti? <...>

Nebėra pamainų, nebėra valandų. Socialinis gyvenimas mums sustojo. Mes nebematome šeimų dėl baimės jas užkrėsti. Kai kurie iš mūsų, nepaisant protokolų, jau užsikrėtė. Kai kurie mūsų užsikrėtę kolegos jau užkrėtė giminaičius, kai kurie tų giminaičių jau grumiasi tarp gyvenimo ir mirties“, – feisbuke rašo D.Macchini.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:04
01:42
01:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min