Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAE už žinutes „Twitter“ 10 metų įkalintas žymus akademikas

Jungtinių Arabų Emyratų teismas trečiadienį vienam žymiam akademikui skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę už virtinę valdžią kritikuojančių žinučių socialiniame tinkle „Twitter“, pranešė tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.
„Twitter“
„Twitter“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip pranešė šios organizacijos biuras Beirute, Nasseras bin Ghaithas buvo nuteistas už skleistą „neteisingą informaciją siekiant pakenkti valstybės ir vienos jos institucijos reputacijai bei statusui“ virtinėje tviterio žinučių. Jose jis rašė, kad ankstesnė jo byla nebuvo teisingai išnagrinėta.

N.bin Ghaithas buvo nuteistas praėjus šiek tiek mažiau nei dviem savaitėms nuo Ahmedo Mansooro suėmimo. Šis žmogaus teisių aktyvistas, kaip ir N.bin Ghaithas, priklauso vadinamajam JAE Penketui, kurio nariai buvo areštuoti 2011-ųjų balandį, o vėliau tais metais šalies prezidentas jiems suteikė malonę, ir jie buvo paleisti į laisvę.

Tąkart aktyvistai buvo kaltinami internete įžeidę JAE lyderius, kurstę antivyriausybinius protestus bei raginę boikotuoti rinkimus į Federalinę nacionalinę tarybą – patariamąją instituciją, neturinčią įstatymų leidžiamosios galios.

Kaip nurodė „Amnesty International“, N.Bin Ghaithas dar kartą buvo suimtas 2015-ųjų rugpjūtį už kelias tviterio žinutes, kuriose skundėsi, kad jo byla dėl 2011-ųjų arešto buvo netinkamai išnagrinėta.

Paskutinėse jo tviterio žinutėse, parašytose 2015-ųjų rugpjūtį, smarkiai kritikuojamos įvairių arabiškų šalių vyriausybės.

Tuo tarpu A.Mansooras, iš kurio, nepaisant prezidento suteiktos malonės, buvo atimtas pasas ir kuriam buvo uždrausta išvykti iš šalies, šį mėnesį buvo vėl suimtas, nes jis kaltinamas pažeidęs JAE įstatymą dėl kibernetinių nusikaltimų.

Jis kaltinamas pasinaudojęs socialinių tinklų platformomis „skelbiant netikrą informaciją ir gandus, ir skleidžiant tendencingas idėjas, kurios sėtų maištą, sektantizmą ir neapykantą bei kenktų tautos vienybei ir socialinei taikai, taip pat kenkia valstybės reputacijai ir skatina nepaklusnumą“, nurodė valstybinė JAE naujienų agentūra WAM.

2015 metais A.Mansooras pelnė Martino Ennalso premiją, pavadintą britų žmogaus teisių aktyvisto, buvusio tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ generalinio sekretoriaus, vardu.

Šis apdovanojimas, dažnai vadinamas „Nobelio žmogaus teisių premija“, skiriamas žmogaus teisių gynėjams, kurie nepaisydami didžiulio jiems gresiančio pavojaus yra pasišventę šiai veiklai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius