Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 18, 11:32

Japoniją talžo supertaifūnas: vėjo greitis kai kur siekia 180 km/h, evakuotis liepta mažiausiai 4 mln. žmonių

Vienas didžiausių kada nors Japonijai smogusių taifūnų pasiekė pietinę Kiūšiū salą. Skelbiama, kad taifūnas Nanmadolis atnešė mažiausiai 180 km/val. greitį siekiantį vėją, o kai kuriose vietovėse šiandien ir šiąnakt gali iškristi 500 mm kritulių. Mažiausiai keturiems milijonams žmonių liepta evakuotis iš namų, praneša BBC.
Vyras Mijazakyje važiuoja dviračiu per smarkų lietų ir vėją, kurį sukėlė taifūnas Nanmadolis
Vyras Mijazakyje važiuoja dviračiu per smarkų lietų ir vėją, kurį sukėlė taifūnas Nanmadolis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Japonija Taifūnas

Prognozuojama, kad taifūnas atneš nemažai potvynių ir nuošliaužų, dėl jo atšaukti greitųjų traukinių, keltų ir šimtų skrydžių reisai.

Taifūnas šį rytą pasiekė sausumą netoli Kagošimos miesto, esančio pietiniame Kiūšiū kyšulyje.

Kiūšiū yra piečiausia iš keturių salų, sudarančių pagrindinę Japonijos dalį, joje gyvena daugiau kaip 13 mln. žmonių.

Beveik 98 tūkst. namų ūkių Kagošimoje, Kumamote, Nagasakyje ir Mijazakyje liko be elektros.

Valdžios institucijos šiai salai paskelbė „specialųjį perspėjimą“ – pirmąjį, kuris buvo paskelbtas už Okinavos prefektūros, kurią sudaro mažesnės, atokios Japonijos salos Rytų Kinijos jūroje, ribų, praneša „Japan Times“.

Japonijos meteorologijos agentūra teigė, kad Nanmadolis atneš smarkių liūčių, audros bangų pakrantėje ir tokį stiprų vėją, kad gali sugriūti namai.

Dabar taifūnas juda į šiaurę per Kiūšiū, išmesdamas didžiulius kiekius kritulių į kalnuotą salos centrą, praneša BBC.

Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis jis keliaus per centrinę Japoniją link Tokijo ir judėdamas išlaikys didelę dalį savo galios.

Didžiausią grėsmę Japonijos gyventojų gyvybėms ir turtui kelia lietus, dėl kurio jau dabar kyla upių lygis ir galis susidaryti žemės bei purvo nuošliaužos.

Valdžios institucijos liepė žmonėms visame Kiūšiū ieškoti prieglobsčio slėptuvėse.

Nanmadolis yra 14-asis Ramiojo vandenyno taifūnas šį sezoną ir kol kas didžiausias, kuris smogė Japonijai.

Šeštadienį kalbėdamas Japonijos meteorologijos agentūros pareigūnas sakė, kad jis gali būti stipresnis už 2018 m. taifūną Jebi, per kurį žuvo 14 žmonių, ir 2019 m. taifūną Hagibis, dėl kurio įvairiose šalies vietose nutrūko elektros energijos tiekimas.

Šalis yra gerai pasirengusi susidoroti su tokiomis audromis, tačiau mokslininkai teigia, kad dėl klimato kaitos jos tampa didesnės ir daro kur kas daugiau žalos, rašo BBC.

Pats didžiausias kada nors fiksuotas supertaifūnas buvo 2013 m. Filipinus nusiaubęs Hayan. Didžiausias vėjo greitis siekė net 315 km/h, didžiausias išlaikytas greitis 10 minučių intervale – 230 km/h.

Ši audra nusinešė 6352 žmonių gyvybes, dar 1771 žmogus paskelbtas dingusiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min