Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 01, 09:12

Japonijoje Fukušimą valo benamiai

Japonija Fukušimos avarijos vietą valo lėčiau nei planavo. Avarija įvyko prieš trejus metus – Japonijoje įvyko žemės drebėjimas, po to, cunamis, lėmęs avariją branduolinėje jėgainėje. Tonos branduolinių atliekų jau išpiltos į Ramųjį vandenyną, naujienų agentūros „Reuters“ informaciją cituoja portalas „Death and taxes“.
Pareigūnai tikrina sugomų atliekų radiacijos lygį
Pareigūnai tikrina sugomų atliekų radiacijos lygį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Valyti branduolines atliekas, pasak „Reuters“, yra negeidžiamiausias pasaulio darbas, nes jį atliekantys žmonės dirba su toksinėmis atliekomis. Turėdami galvoje didžiulę taršą ir reikalingą darbo jėgą bei tvarkaraščių pasikeitimus, aplinkosaugininkai raunasi plaukus nuo galvos.

Pastebima nauja negera tendencija – avarijos vietos valymui samdoma vis daugiau benamių, jie dirba už mažesnę nei minimalią algą.

Kaip informuoja „Reuters“, benamiai buvo surinkti Sendai traukinių stotyje ir nuvežti dirbti įradioaktyvių atliekų ir atominės elektrinės griuvėsių aikštelę Fukušimoje. 

Valyti Fukušimoje reikia tiek daug, kad Japonijos vyriausybė yra pasirašiusi sutartis su 733 kompanijomis, kurių daugelis naudojasi papildomų įmonių paslaugomis.

Valančios įmonės yra suinteresuotos atlikti darbą už kuo mažesnę sumą tam, kad jų pelnai būtų maksimalūs. Todėl, nors benamius samdo ne pati vyriausybė, būtent pastogės neturintys žmonės dominuoja Fukušimos avarijos vietoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min