-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos premjeras Naoto Kanas pavadino Rusijos vadovo Dmitrijaus Medvedevo vizitą į Kurilus „neleistinu šiurkštumu“

Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kanas pirmadienį pavadino Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizitą į Kunašyrą – vieną pietinių Kurilų salų, dėl kurių vyksta teritorinis Rusijos ir Japonijos ginčas, „neleistinu šiurkštumu“, praneša Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Joponijos ministras pirmininkas Naoto Kanas
Joponijos ministras pirmininkas Naoto Kanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai Japonijos premjeras pareiškė kalbėdamas kasmetiniame Nacionaliniame suvažiavime už šiaurinių teritorijų susigrąžinimą. Šiaurinėmis teritorijomis Japonija vadina Pietų Kurilus.

D.Medvedevas Kunašyre lankėsi pernai lapkritį. Tai buvo pirmasis istorijoje Rusijos prezidento vizitas į šią salą. Po D.Medvedevo į Kurilų salas buvo atvykęs vicepremjeras Igoris Šuvalovas, gynybos viceministras Dmitrijus Bulgakovas ir Rusijos regionų plėtotės ministerijos vadovas Viktoras Basarginas.

Praėjusios savaitės pabaigoje Pietų Kurilus aplankė ir Rusijos gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas.

„Rusijos prezidento Medvedevo kelionė į “šiaurines teritorijas„ – į Kunašyrą – praėjusių metų lapkritį yra neleistinas šiurkštumas, aš pareiškiau griežtą protestą (dėl to) per susitikimą aukščiausiu lygiu su prezidentu Medvedevu Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo organizacijoje“, – sakė pirmadienį Japonijos premjeras.

N.Kanas pavadino teritorijos problemą labai svarbia Japonijos diplomatijai ir patikino, kad „atkakliai skatins derybas su Rusija, remdamasis pagrindine nuostata galutinai išspręsti “šiaurinių teritorijų„ problemą ir (po to) sudaryti taikos sutartį“.

Tokijas labai neigiamai reagavo Į D.Medvedevo kelionę į Kunašyrą, taip pat vėlesnius Rusijos pareigūnų vizitus į Kurilų salas. Jo nuomone, tai rodo, kad griežtėja Rusijos pozicija dėl salų teritorinio priklausymo.

Bet ir esant šioms aplinkybėms Japonijos premjero teiginį šios šalies žiniasklaidos priemonės apibūdino kaip „neregėtai griežtą“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija, atsakydama į Japonijos protestus, ne kartą pareiškė, kad prezidento ir aukščiausių valstybės asmenų kelionės po įvairius šalies regionus – Rusijos vidaus reikalas.

Japonijos vyriausybės globojamas Nacionalinis suvažiavimas už keturių Pietų Kurilų salų susigrąžinimą kasmet prasideda „Šiaurinių teritorijų“ dieną, kuri Japonijoje minima vasario 7–ąją . Tą dieną 1855 metais Rusija ir Japonija pasirašė pirmąją bendrą sutartį dėl prekybos ir sienų, pavadintą Simodo traktatu, pagal kurį Kunašyras, Šikotanas, Iturupas ir Habomajus atitenka Japonijai.

Maskva laikosi pozicijos, kad Pietų Kurilai įėjo į SSRS (kurio teisių perėmėja tapo Rusija) sudėtį pagal Antrojo pasaulinio karo rezultatus, ir dėl Rusijos suvereniteto joms, turinčio atitinkamą tarptautinį teisinį įforminimą, abejonių neturi būti.

Tuo tarpu Japonijos nuostata tokia, kad nuo teritorinio ginčo išsprendimo priklauso abiejų šalių taikos sutartis pasirašymas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius