Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos verslininkai prašo valdžios atsakomybės

Japonijos verslininkai prašo šalies politikų taisyti blogėjančią ekonominę padėtį įsibėgėjant konfliktui su Kinija dėl ginčytinų salų. Jie ragina valdžios atstovus prisiimti atsakomybę dėl lėtėjančio verslo.
Žmonės mojuoja Japonijos vėliavomis
Žmonės mojuoja Japonijos vėliavomis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Japonija Kinija

Pasaulio dėmesį pastarosiomis savaitėmis traukiantis Japonijos ir Kinijos ginčas dėl Senkaku, kitaip – Diaoju, salų kenkia ne tik abiejų valstybių politiniams, bet ir ekonominiams santykiams. Dėl kilusių masinių protestų Kinijoje įkurtose įmonėse gamybą sustabdė Japonijos automobilių gamintojai „Toyota“, „Nissan“ ir „Suzuki“, produkciją nutraukė ir elektronikos milžinės „Panasonic“, „Canon“ bei kitos bendrovės. Patiriantys nuostolius Japonijos verslininkai teigia, kad Japonijos valdžia neturėtų nepaisyti istorinių dviejų šalių susitarimų dėl Senkaku salų.

„Mums gaila dėl Japonijos valdžios veiksmų sprendžiant salų klausimą, nes tai turi didelę įtaką mūsų ir Kinijos santykiams“, – teigia bendrovės „Fureasu“ vyriausiasis direktorius Taku Savanobori.

Valstybių ekonomikos glaudžiai susijusios. Praėjusiais metais prekyba tarp abiejų valstybių siekė apie 345 mlrd. dolerių ir per metus išaugo apie 14 proc. Nežinia, kaip ją paveiks dėl politinių ginčų sutrikdytas japonų verslas Kinijoje, nors analitikai įžvelgia ir kitų priežasčių, dėl kurių stabdomos įmonės.

„Kinijos darbuotojai ėmė reikalauti didesnių atlyginimų, tai neišvengiamas kylančios ekonomikos padarinys ir su tuo reikia susitaikyti. Bet japonai jau dabar dalį įmonių, kur svarbi darbo jėga, perkelia į Laosą, Kambodžą, Vietnamą ir kitas šalis“, – teigia ekonomikos analitikas Michaelis Kurtzas.

Sektoriams, kuriems reikia kvalifikuotos darbo jėgos. ekspertas pataria susitaikyti su išaugusia darbo kaina. Kita vertus, galimas dalykas, jog dalis bendrovių tiesiog pasinaudojo dabartine situacija, kad galėtų pristabdyti dėl sumažėjusios paklausos neefektyvią gamybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius