Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV kaltina kinų šnipus iš „Boeing“ pavogus duomenis apie karo lėktuvą C-17

Jungtinių Amerikos Valstijų valdžios atstovai apkaltino JAV gyvenantį kiną šnipinėjimu. Kartu su dviem bendrininkais jis įtariamas surengęs kibernetinę ataką prieš koncerno „Boeing“ karinį padalinį. Pranešama, kad jiems pavyko nutekinti 65 GB duomenų apie transportinį lėktuvą C-17, rašo Tvn24.pl.
Lėktuvas C-17
Lėktuvas C-17 / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ši informacija paaiškėjo iš Kalifornijos teismui pateikto kaltinamojo akto. Jame paminėta tik vieno įtariamo šnipo pavardė – tai Kinijos pilietis, gyvenantis JAV, Su Binas. Vyras galėjo šnipinėti prisidengęs darbu kompanijoje, užsiimančioje aviacijos technologijomis, kuri įsikūrusi Kanadoje.

Kinas buvo sulaikytas birželio pabaigoje. Kas buvo jo bendrai, nėra žinoma, tačiau pranešama, kad tai irgi Kinijos piliečiai, kuriems Su Binas turėjęs padėti surengti kibernetinę ataką prieš amerikiečių karinės pramonės įmones.

Kinas buvo sulaikytas birželio pabaigoje. Kas buvo jo bendrai, nėra žinoma, tačiau pranešama, kad tai irgi Kinijos piliečiai, kuriems Su Binas turėjęs padėti surengti kibernetinę ataką prieš amerikiečių karinės pramonės įmones.

Jis patarinėjo, kur ir ko ieškoti, taip pat būtent jis esą turėjo mėginti parduoti gautą informaciją Kinijoje.

Įtariama, kad bendradarbiauta su Pekine įkurta pusiau legalia organizacija, kuri užsiima informacijos užsienyje rinkimu.

Pagrindinis Su Bino ir jo partnerių taikinys turėjo būti modernius karinius lėktuvus gaminantys koncernai „Boeing“ ir „Lockheed Martin“, tiesa, įsilaužti pavyko tik į „Boeing“. 2010 metais iš šio koncerno kompiuterių buvo nutekinti 65 GB duomenų apie krovininius lėktuvus – C-17. Tyrimo duomenimis, ši informacija nebuvo slapta.

Įtariama, kad siekta gauti informacijos apie naikintuvus F-22 ir F-35, tačiau šios pastangos nebuvo vaisingos. Vis dėlto manoma, kad surinkta informacijos apie 32 įvairius karinius projektus.

Kol kas nėra žinoma, ar 2010 metais gauta informacija apie C-17 pateko į Kiniją. Aiškėja, kad šnipinėjimu įtariamas vyras bandė informaciją parduoti kuo brangiau Kinijos karinėms bendrovėms.

Kol kas nėra žinoma, ar 2010 metais gauta informacija apie C-17 pateko į Kiniją.

Kinija šiuo metu kuria savo lėktuvą Y-20, kuris taps C-17 atitikmeniu. I

šoriškai šis orlaivis turėtų būti panašus tiek į amerikiečių C-17, tiek į rusų IL-76. Apie jo galimybes kol kas žinoma mažai.

Ar Kinija prisidėjo prie šio informacijos rinkimo, nėra žinoma.

Tačiau amerikiečiai jau ne pirmą kartą kinus kaltina panašaus pobūdžio šnipinėjimu, tarkim, dėl naikintuvo J-31 panašumo su F-35.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius