Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV po žudynių mokykloje 11-metis į klasę atsinešė ginklą

Protestas prieš ginklų laikymo įstatymus JAV
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestas prieš ginklų laikymo įstatymus JAV
Šaltinis: BNS
0
A A

Amerikos Jutos valstijoje 11-metis buvo apkaltintas mirtinai pavojingo ginklo laikymu – jis į savo mokyklą atsinešė pistoletą ir tvirtino nerimavęs dėl žudynių kaip Konektikute, antradienį paskelbė švietimo sistemos atstovas.

Berniukas pirmadienį į savo klasę Vest Kernso pradinėje mokykloje Solt Leik Sičio Kernso priemiestyje atsinešė 5,56 mm kalibro pistoletą ir, kaip pranešama, grasino kasės draugams.

„Jis tvirtina, jog atsinešė ginklą tam, kad apgintų save ir draugus nuo (galimo) Konektikuto stiliaus incidento“, – sakė Granito mokyklų rajono atstovas Benas Horsley.

Apie berniuką su ginklu pranešė kiti mokyklos mokiniai. Jie apie jį pasakė vienam mokytojui, kuris „nedelsdamas sulaikė tą mokinį ir nuvedė jį į direktoriaus kabinetą“, sakė B.Horsley.

Ginklas buvo surastas berniuko kuprinėje klasėje. Jis buvo neužtaisytas, bet vaikas turėjo amunicijos, nors kol kas ir neaišku, ar skirtos būtent to tipo ginklams.

Ginklas buvo surastas berniuko kuprinėje klasėje. Jis buvo neužtaisytas, bet vaikas turėjo amunicijos, nors kol kas ir neaišku, ar skirtos būtent to tipo ginklams.

Buvo iškviesta policija, vaikas buvo sulaikytas. Berniukas, kurio pavardės dėl jauno amžiaus negalima skelbti, buvo apkaltintas mirtinai pavojingo ginklo laikymu mokyklos teritorijoje ir užpuolimu sunkinančiomis aplinkybėmis.

„Užpuolimo sunkinančiomis aplinkybėmis kaltinimas kyla iš įtarimų, kad jis grasino ar grasinamai mojavo ginklu trims (kitiems) moksleiviams, – sakė B.Horsley. – Tai, kaip atrodo, įvyko per pietų pertrauką, kai vaikai buvo futbolo aikštėje tame rajone“.

Apie berniuką su ginklu mokytojams buvo pranešta tik baigiantis pamokoms.

Be kriminalinių kaltinimų berniukui laikinai uždrausta lankyti mokyklą, nurodė atstovas, kuris išreiškė dėkingumą apie incidentą pranešusiems mokiniams.

„Mūsų vaikai vis dar yra saugumo sistemų mūsų mokykloje akys, ausys ir pagrindinis ramstis, – sakė B.Horsley. – Turime kameras ir panašius dalykus, bet niekas nėra efektyviau už vaikus, pranešančius apie pavojingą elgesį“.

Tuo tarpu Kalifornijos policija pranešė, kad buvo pareikšti kaltinimai 18-mečiui moksleiviui, kuris, kaip įtariama, žudynių Konektikute dieną – penktadienį – per pietų pertrauką ant mokytojo stalo savo klasėje paliko raštelį su grasinimu dėl bombos.

Christopheris Michaelas Casey iš Hantington Byčo vidurinės, esančios į pietus nuo Los Andželo, yra kaltinamas tuo, kad melagingai grasino dėl bombos; jam gresia kalėjimas iki trejų metų.

Tą raštelį rado sekretorė, kuri ir pranešė direktoriui. Buvo iškviesti policininkai, įtariamasis buvo areštuotas, o mokykla – patikrinta. Jokių bombų ar kitų sprogmenų nebuvo rasta.

Penktadienį Konektikuto Niutauno mieste 20-metis Adamas Lanza įsiveržė į pradinę mokyklą ir iš automato nušovė 20 pradinukų bei šešis suaugusiuosius. Tai buvo viena didžiausių tragedijų Amerikos mokyklose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min