Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV prezidentas Obama prašo visuomenės palaikyti planuojamą sveikatos apsaugos sistemos reformą

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį sustiprino spaudimą draudimo kompanijoms, dar kartą mėgindamas užsitikrinti skeptiškai nusiteikusių amerikiečių ir neapsisprendusių demokratų palaikymą prioritetu paskelbtam šalies sveikatos apsaugos sistemos pertvarkymo įstatymui.
Barackas Obama
Barackas Obama / AFP/„Scanpix“ nuotr.

B.Obamos kalba Filadelfijoje, taip pat trečiadienį planuojamas pasisakymas Sent Luise –  prasidedančios prezidento žūtbūtinės kampanijos dėl sveikatos apsaugos reformos patvirtinimo ženklai. Kitos dvi savaitės bus lemiamos: Baltieji rūmai spaudžia Atstovų rūmus balsuoti dėl šio įstatymo iki kovo 18 dienos, kai B.Obama išvyks į kelionę po Azijos šalis.

JAV sveikatos apsaugos sistemą siekiantis pertvarkyti B.Obama jau anksčiau griežtai kritikavo draudikus, tačiau pastarosiomis savaitėmis šalies administracijos pareigūnai šį puolimą dar labiau sustiprino akcentuodami planuojamą sveikatos draudimo įmokų didinimą Kalifornijoje ir kitur, taip pat vieną draudimo rinkos brokerio komentarus.

Investicijų bankas „Goldman Sachs“ neseniai paskelbė pranešimą, kuriame pademonstravo, jog dėl konkurencijos stygiaus draudikams naudinga atsiriboti nuo kai kurių klientų arba neplėsti jų būrio, tuo pačiu didinant įmokas kitiems klientams. Banko išvados pagrįstos konferenciniu telefono pokalbiu su vienu šios rinkos ekspertu, dirbančiu stambioje draudimo bendrovėje.

B.Obama citavo brokerio komentarus, kad draudimo kompanijoms neretai naudingiau atsisakyti sudaryti sutartis su tam tikrais didelės rizikos klientais arba atsakyti mokėti draudimo išmokas, tuo pačiu didinant įmokas kitiems.Draudikai tvirtina esantys priversti didinti įmokas dėl brangstančių vaistų, gydymo ligoninėse ir didėjančių kitų medicinos sąnaudų.

B.Obama siekia įtikinti savo šalies visuomenę palaikyti jo planą, taip pat ragina skeptiškai nusistačiusius įstatymų leidėjus surengti „galutinį balsavimą“ dėl didžiulės apimties įstatymo. Padėtis juo keblesnė dėl to, kad šią prieštaringai vertinamą reformą siekiama patvirtinti prieš kadencijos vidurio rinkimus, per kuriuos gali smarkiai pasikeisti politinių jėgų pusiausvyra Atstovų rūmuose.

Nors šis prezidento planas sulaukė tik kuklaus visuomenės palaikymo, B.Obama ragino įstatymų leidėjus pademonstruoti politinę drąsą ir nepraleisti istorinės galimybės.

Tačiau demokratai po rinkimų Masačusetse prarado Senate 60 vietų daugumą, kuri iki tol padėdavo išvengti respublikonų kuriamų procedūrinių kliuvinių. Dėl šios priežasties demokratams gali tekti pasinaudoti procedūromis, kurios leistų patvirtinti sveikatos apsaugos reformos įstatymą, užsitikrinus tik paprastą 51 balso daugumą 100 vietų Senate.

Tokia strategija įstatymų leidėjams taip pat leistų įvykdyti B.Obamos tikslą patvirtinti šį įstatymą Atstovų rūmuose iki kovo 18 dienos, kai prezidentas išvyks vizito į Indoneziją ir Australiją. Baltųjų rūmų atstovas Robertas Gibbsas sakė, kad B.Obama teisės aktą pasirašytų „netrukus po to“.

Tačiau visuotinis demokratų palaikymas šiai reformai toli gražu nėra garantuotas. Kai kurie nuosaikūs partijos nariai abejoja dėl numatomų pertvarkymo sąnaudų (1 trln. JAV dolerių), taip pat šiame įstatyme pateikiamų nuostatų dėl abortų. Kai kurie Atstovų rūmų demokratai nėra įsitikinę, ar jų kolegos Senate tesės pažadą pataisyti ginčijamus teisės aktų punktus. Nors B.Obama į savo planą įtraukė kai kuriuos respublikonų pateiktus pasiūlymus, pastarieji paragino atmesti jau priimtus teisės aktus ir pradėti šį procesą iš naujo.

Šios partijos lyderiai tvirtina, jog jų pozicija yra tokia pati kaip Amerikos žmonių, nenorinčių Vyriausybės kontroliuojamos sveikatos apsaugos sistemos, kuri, pasak respublikonų, taptų nepageidaujama tikrove, jeigu būtų įgyvendintas prezidento planas.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius