Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV rytų regioną alina rekordinis karštis

JAV centrinio ir rytų regionų gyventojai šeštadienį ruošiasi dar vienai karščio bangai, kai rekordiškai pakilus termometrų stulpeliams amerikiečiai buvo priversti ieškoti atgaivos baseinuose ir prekybos centruose, kuriuose oras vėsinamas.
Vyras guli šalia fontano.
Vyras guli šalia fontano. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Meteorologai dar bent parą nežada didesnio palengvėjimo, milžiniškai kaitros bangai apėmus pusę šalies.

Naujojo Džersio mieste Niuarke oro temperatūra penktadienį buvo pakilusi iki 42 laipsnių Celsijaus. Ši diena buvo karščiausia mieste per visą meteorologinių matavimų istoriją – nuo 1931 metų. Be to, JAV Nacionalinė orų tarnyba aukštesnės temperatūros dar nebuvo užfiksavusi visoje Rytų pakrantėje.

Netoli Vašingtono esančiame Daleso oro uoste termometrų stulpeliai rodė 41 laipsnį Celsijaus; ši temperatūra buvo didžiausia kada nors išmatuota nuo 1962 metų veikiančiame terminale.

Karščio rekordai taip pat užfiksuoti Konektikuto miestuose Hartforde ir Bridžporte, kai oras juose įkaito iki 39 laipsnių Celsijaus.

Apie šios liepos dienos kaitros rekordus pranešama iš dešimčių kitų Rytų pakrantės miestelių, miestų ir oro uostų, taip pat iš Niujorko Centrinio parko, kur termometrai rodė 40 laipsnių Celsijaus.

Vašingtono šiaurės rytuose esančiame senamiesčio name, kuriame Benas Dooley gyvena su dviem draugais, oro temperatūra siekė 33 laipsnius Celsijaus.

Tuo tarpu sostinės gatvėse penktadienį tvyrojo 38 laipsnių karštis, o dėl didelės oro drėgmės juntamoji temperatūra prilygo 47 laipsniams – karščiau negu vidurdienį Mirties slėnyje.

Nuo Teksaso pietryčiuose iki Meino šiaurės rytuose daugiau nei pusėje iš 50 valstijų buvo paskelbti perspėjimai apie itin didelę kaitrą; per pastarąją savaitę rekordinė karščių banga kartu su didele oro drėgme nusinešė 22 žmonių gyvybes.

„Didelės kaitros ir oro drėgmės židiniai“ apėmė centrines valstijas ir didelę dalį Rytų pakrantės, sakė Nacionalinės orų tarnybos atstovas Chrisas Vaccaro.

Aukštesnė nei 38 laipsnių Celsijaus temperatūra buvo užfiksuota Long Ailando mieste Aislipe, kurį paprastai vėsina nuo Atlanto vandenyno pučiantys brizai, taip pat Pensilvanijos miestuose Filadelfijoje, Alentaune ir Redinge; Delavaro mieste Džordžtaune; Masačusetso sostinėje Bostone; Rytų pakrantės lošimų Mekoje – Naujojo Džersio mieste Atlantik Sityje, taip pat Merilando sostinėje Baltimorėje.

Netgi Meino mieste Bangore, kuris yra toje pačioje platumoje kaip Kanados miestas Monrealis, buvo užfiksuotas liepos 22-osios rekordas – 36 laipsniai Celsijaus.

Gelbėdamiesi nuo kaitros, žmonės plūdo į plaukimo baseinus, daug valandų vaikštinėdavo muziejuose ir prekybos centruose, kuriuose oras kondicionuojamas, arba sėdėdavo valstybinių įstaigų holuose, kurie buvo paversti vėsinimosi centrais.

„Broliškos meilės miestas“ Filadelfija tapo labiau panašus į orkaitę – vėlyvą popietę termometrų stulpeliai jame rodė 39 laipsnius Celsijaus.

Viešieji plaukimo baseinai Pensilvanijoje sulaukė tokio didelio antplūdžio, jog lankytojų kas pusvalandį buvo prašoma išlipti iš vandens, kad naujai atėję žmonės galėtų atsigaivinti.

Merilande veikianti stovykla vaikams iki 14 metų „Paslėptasis šaltinis“ dėl karščio atšaukė seniai lauktą kelionę prie krioklio, 45 vaikams buvo pasiūlyta žaisti boulingą.

„Nebūtų protinga vesti vaikus į žygį. Jie nusivylė, mes taip pat, tačiau boulingas kondicionuojamoje salėje atrodė tinkamas sprendimas, esant tokiai didelei kaitrai“, – stovyklos direktorius Ericas Fishmanas sakė naujienų agentūrai AFP.

Niujorko krizių valdymo biuras paskelbė, kad visuomeniniai pastatai, kuriuose oras kondicionuojamas, taps vėsinimosi centrais žmonėms, „patiriantiems fizinį diskomfortą dėl karščio bangos“.

Tuo tarpu Vašingtono viešojo transporto sistemoje buvo atšauktas draudimas gaivintis gėrimais traukiniuose ir autobusuose, tačiau gyventojai ir miesto svečiai buvo perspėti, kad ši išimtis taikoma tik buteliuose išpilstytam vandeniui ir kad ji nustos galioti nuo sekmadienio vakaro.

Naktį nuo kaitros menkai tegelbėjo, nes oras atvėso tik iki 21-27 laipsnių.

Prognozuojamas, kad karščiai ir didelė oro drėgmė Jungtinėse Valstijose išsilaikys visą savaitgalį, kol atslinks šaltasis – arba veikiau kiek vėsesnis – oro frontas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius