TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jevgenijaus Kasperskio sūnaus pagrobėjai buvo susekti pagal telefono skambutį (atnaujinta 15.06 val.)

Ivanas Kasperskis
Nuotrauka iš asmeninio profilio socialiniame tinkle „V kontakte“ / Ivanas Kasperskis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisėsaugos pareigūnai apie antivirusinės programos sukūrėjo, įmonės „Kaspersky Lab“ vadovo Jevgenijaus Kaseprskio pagrobto sūnaus buvimo vietą sužinojo išanalizavę pagrobėjų telefono skambutį, praneša portalas lenta.ru.

Balandžio 19 dieną pagrobtas Ivanas Kasperskis buvo laikomas name netoli Maskvos. Nusikaltėliai reikalavo už jį trijų milijonų eurų išpirkos. Apie tai, kad buvo pagrobtas, I.Kasperskis pranešė pats, pagrobėjų reikalavimu paskambinęs savo mobiliuoju telefonu tėvams.

Iš pradžių derybas su nusikaltėliais vedė J.Kasperskio įmonę saugančios saugos tarnybos darbuotojai bei jo draugai iš Federalinės saugumo tarnybos. Tačiau po poros dienų, informacijai patekus į žiniasklaidą, tyrimo ėmėsi ir policija.

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, pagrobto J.Kasperskio sūnaus buvimo vieta nustatyta atsekus pagrobėjų telefono skambutį. I.Kasperskis buvo laikomas trijų aukštų name netoli Maskvos. Pareigūnai neatmeta versijos, kad namą pagrobėjai nusipirko specialiai šiam nusikaltimui. Newsru.com rašo, kad I.Kasperskis buvo išlaisvintas įgyvendinus kruopščiai parengtą planą, nusikaltėliai sulaikyti neiššovus nė vieno šūvio.

Rusijos žiniasklaida jau penktadienį skelbė, kad J.Kasperskio sūnus išlaisvintas ir už jį sumokėta išpirka. Kaip praneša portalas newsru.com, ši klaidinga infromacija specialiai buvo paskleista žurnalistams, siekiant tinkamai atlikti įkaito išlaisvinimo operaciją.

Dabar šaltiniai teisėsaugos sluoksniuose pabrėžia, kad išpirka nebuvo sumokėta. Dėl pagrobimo sulaikyti penki žmonės, taip pat ir organizatorius, kuris jau buvo teistas už pagrobimą. Tarp sulaikytųjų yra ir tėvas su sūnumi.

Pagrobėjai vaikiną pačiupo praėjusio antradienio rytą, kai jis Maskvoje ėjo į darbą. Garsios interneto saugumo kompanijos įkūrėjo sūnus dirbo prie savo diplominio darbo projekto ir tuo pat metu dirbo motinos Natalijos Kasperskajos kompanijoje „InfoWatch“. I.Kasperskį nenustatyti asmenys pagrobė tiesiog šalia kompanijos biuro.

Tą pačią dieną nusikaltėliai paskambino pagrobtojo tėvui ir pareikalavo 3 mln. eurų išpirkos. Iš karto po šio skambučio J.Kasperskis iš Londono išskrido į Maskvą.

Pažymėtina, kad interneto saugumo specialisto sūnus ne itin rūpinosi savo saugumu elektroninėje erdvėje. Pavyzdžiui, socialiniame tinkle „V kontakte“ I.Kasperskis buvo nurodęs savo adresą, o taip pat pažymėjęs, kad jis toje vietoje gyvena nuo 1991 metų. Ten pat jaunuolis buvo įrašęs savo darbovietės adresą. Neatmestina versija, kad nusikaltėliai informaciją apie Ivaną susirinko naudodami tokius visiems atvirus šaltinius.

Atnaujinta 12.43 val. I.Kasperskio pagrobimo motyvu buvo bandymas gauti lėšų padengti dideles paskolas. Agentūra „Interfaks“ cituoja šaltinį teisėsaugoje, kuris teigia, jog „pareigūnai nustebę, kaip įžūliai ir kvailai buvo įgyvdendintas šis pagrobimas.“

Tyrimo duomenimis, įvykdant nusikaltimą dalyvavo penki žmonės – 61 metų vyras, kuris buvo organizatorius, taip pat jo 64 metų žmona bei 30-metis sūnus ir dar du pagalbininkai.

I.Kasperskis buvo pasirinktas peržiūrėjus duomenis internete, pagrindinis šios kandidatūros pasirinkimo motyvas buvo tai, kad turtuolio atžala nebuvo saugoma.

Atnaujinta 15.06 val. Pareigūnai atskleidė daugiau detalių apie nusikaltimą. „Rengdamiesi nusikaltimui sulaikytieji išsiaiškino, kur yra I.Kasperskio darbovietė, ir pagrobė jį netoli biuro, esančio vienoje Maskvos pramonės zonų“, – sakė „Interfax“ pašnekovas.

Pagrobėjai įsisodino jaunuolį į automobilį, užmovė jam ant galvos vilnonę kepurę, uždengiančią akis, po to ilgai vežiojo po Maskvą ir Pamaskvį, mėtydami pėdas. Paskui nuvežė į Sergijaus Posado rajone esantį sodo sklypą ir užrakino pirtyje. Po to jie pareikalavo, kad I.Kasperskis susisiektų su tėvais ir perduotų reikalavimą duoti išpirką.

„Tuo metu į pagrobtojo paieškas įsijungė Maskvos kriminalinės paieškos kovos su pagrobimais ir prievartavimais skyriaus darbuotojai ir Federalinės saugumo tarnybos operatyviniai darbuotojai. Jie apytikriai nustatė, iš kur buvo skambinta. Tada prasidėjo operatyvinis darbas su pagrobėjais. Operatyviniai darbuotojai sąmoningai paskelbdavo žiniasklaidos priemonėse ir internete jiems reikiamą informaciją“, – sakė agentūros „Interfax“ pašnekovas.

Vėliau buvo nustatytas konkretus namas, kur buvo I.Kasperskis, ir pagrobėjai buvo išvilioti į susitikimą pasiimti perduodamų pinigų, o vienas jų liko saugoti pagrobtojo. Operatyviniai darbuotojai nusprendė sulaikyti išvažiavusius pinigų piktadarius.

„Viename saugaus eismo postų „Lexus RX300“ ir „Mercedes“, kuriais važiavo pagrobėjai, buvo sustabdyti įprastam dokumentų patikrinimui, ir specialiosios paskirties būrio kariai juos sulaikė. Pagrobimo organizatoriaus sūnus mėgino pasipriešinti, bet buvo operatyviai neutralizuotas“, – sakė agentūros pašnekovas.

Iš karto po to buvo sulaikytas jaunuolis, kuris saugojo I.Kasperskį, o jis pats išlaisvintas. Šiuo metu sulaikytieji apklausiami, siekiant nustatyti visas pagrobimo aplinkybes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min