Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 19d. 19:07

JK pareiškė, kad Kinija atsakinga už „šiurkščius“ uigūrų teisių pažeidimus

Pekinas
„Scanpix“/AP nuotr. / Pekinas

Jungtinė Karalystė sekmadienį apkaltino Pekiną „šiurkščiais, baisiais žmogaus teisių pažeidimais“, susijusiais su „itin didelį nerimą keliančiu“ ​​elgesiu etninių ir religinių mažumų atžvilgiu Kinijos vakariniame Sindizango regione.

Žmogaus teisių grupės ir ekspertai apskaičiavo, kad daugiau nei milijonas etninių uigūrų ir kitų tiurkų kalbomis kalbančių mažumų narių buvo uždaryti virtinėje internuotųjų stovyklų.

Britanijos užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pareiškė, kad pranešimai apie priverstinį sterilizavimą ir masinius sulaikymus musulmonų daugumos regione reikalauja tarptautinio dėmesio.

„Akivaizdu, kad vyksta šiurkštūs, baisūs žmogaus teisių pažeidimai... tai kelia didžiulį, didžiulį nerimą“, – teigė jis transliuotojui BBC.

„Pranešimai ir juose minimi elgesio su žmonėmis aspektai... primena tai, ko jau ilgai, ilgai nematėme – ir tai daro pirmaujanti tarptautinės bendruomenės narė, norinti būti vertinama rimtai“, – piktinosi D.Raabas.

„Norime teigiamų santykių [su Kinija], bet negalime matyti tokio elgesio ir jį toleruoti“, – pridūrė D.Raabas.

Užsienio reikalų sekretorius išsakė aštrią nuomonę tuo metu, kai tarp Londono ir Kinijos stiprėja įtampa dėl daugybės klausimų.

Didžioji Britanija antradienį pasidavė JAV spaudimui ir patvirtino laipsnišką Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“ pašalinimą iš 5G tinklų kūrimo, nepaisydama perspėjimo dėl galimo Pekino atsako.

Abi šalys taip pat laikosi skirtingo požiūrio į Pekino Honkongui primesto prieštaringai vertinamo nacionalinio saugumo įstatymo.

„Ryžtingas atsakas“

Kiek anksčiau šį mėnesį JAV įverdė sankcijas aukštiems Kinijos pareigūnams, pareikalaudamos nutraukti „siaubingą“ piktnaudžiavimą prieš uigūrus ir kitus tiurkų musulmonus Sindizange.

Pekinas nedelsdamas sureagavo imdamasis veiksmų viename iš naujausių blogėjančių JAV ir Kinijos santykių epizodų.

Pasak D.Raabo, jis pirmadienį informuos Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjus apie tolesnius JK vyriausybės veiksmus, susijusius su Pekino drakonišku naujuoju Honkongo įstatymu.

Tai apims ekstradicijos susitarimo su buvusia kolonijine teritorija peržiūros išvadų paskelbimą.

Vis dėlto Kinijos ambasadorius Londone sekmadienį perspėjo, kad Pekinas imsis „ryžtingo atsako“, jei Didžioji Britanija palaikys JAV sankcijas Kinijos pareigūnams už tariamą piktnaudžiavimą.

„Netikime vienašališkų sankcijų teisėtumu – manome, kad tik JT turi įgaliojimus įvesti sankcijas“, – kanalui BBC teigė Liu Xiaomingas.

„Jei JK vyriausybė žengs taip toli, kad įves sankcijas kokiems nors Kinijos piliečiams, Kinija tikrai ryžtingai reaguos į tai“, – pažadėjo jis.

Liu Xiaomingas teigė nenorintis, kad tarp Didžiosios Britanijos ir Pekino įsivyrautų diplomatiniai santykiai, pagrįsti „akis už akį“ principu, kaip tai atsitiko su JAV.

Manau, kad JK turėtų turėti savo nepriklausomą užsienio politiką, užuot šokusi pagal amerikiečių dūdelę, kaip tai nutiko „Huawei“ atveju“, – pridūrė ambasadorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Kinija Uigūrai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min