Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 23:16

Joe Bidenas netrukus pasirinks potencialią viceprezidentę: kas ja taps?

Joe Bidenas netrukus pasirinks potencialią viceprezidentę
„Scanpix"/"Reuters“, „Scanpix"/AFP ir „Scanpix"/AP nuotr. / Joe Bidenas netrukus pasirinks potencialią viceprezidentę

JAV prezidento posto siekiantis demokratas Joe Bidenas pažadėjo viceprezidente pasirinkti moterį. Greičiausiai jos pavardę išgirsime kitą savaitę.

„Financial Times“ rašo, kad pastarosiomis savaitėmis J.Bideno komanda vertino įvairius kandidačių privalumus, įskaitant jų galimybę motyvuoti progresyvųjį Demokratų partijos sparną, padėti laimėti nuosaikių nepriklausomų rinkėjų balsus ar išplėšti pergales vadinamosiose „svyruojančiose valstijose“.

Esą svarbu ir „asmeninė chemija“ su J.Bidenu. Pasak kai kurių demokratų, atsakant į protestus, kilus policininkui nužudžius juodaodį George'ą Floydą, J.Bidenas turėtų pasirinkti ne baltaodę viceprezidentę.

„Scanpix“/AP nuotr./Joe Bidenas
„Scanpix“/AP nuotr./Joe Bidenas

Atsižvelgiant į J.Bideno amžių ( 77 metai) ir tai, kad jis užsiminė, jog po pirmosios kandencijos pasitrauktų, demokratai sako, kad kandidatė turėtų būti pasirengusi prezidentės postui.

Štai potencialios viceprezidentės J.Bideno pergalės atveju.

Kamala Harris

Buvusi Kalifornijos generalinė prokurorė laikoma viena labiausiai tikėtinų kandidačių, rašo „Financial Times“. Pirmoji juodaodė ir indų-jamaikiečių kilmės senatorė, atstovaujanti daugiausia gyventojų turinčiai valstijai, 55 metų K.Harris yra viena iš nedaugelio pretendenčių, turinčių nacionalinės politikos profilį. Ji šiuose prezidento rinkimuose siekė tapti Demokratų partijos kandidate.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kamala Harris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kamala Harris

Tuo pat metu kai kurie demokratai baiminasi, kad K.Harris, kaip generalinės prokurorės, praeitis gali būti nenaudinga progresyviems rinkėjams pasisakant už policijos reformą.

Eidama generalinės prokurorės pareigas, K.Harris inicijavo mokymų programas, skirtas policijos pareigūnų šališkumui rasės atžvilgiu panaikinti, tačiau nesutiko, kad prokuratūra tirtų tam tikrus pareigūnų smurto atvejus. Todėl dalis rinkėjų mano, kad ji buvo nejautri rasei.

Susan Rice

J.Bideno kolega Baracko Obamos administracijoje, Susan Rice yra vienintelė kandidatė, turinti didelę užsienio politikos patirtį – tai ją išskiria iš kitų.

55 metų S.Rice vadovaujant Billui Clintonui dirbo Nacionalinio saugumo taryboje ir Valstybės departamente. Prie B.Obamos administracijos ji buvo JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose ir patarėja nacionalinio saugumo klausimais.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Susan Rice
AFP/„Scanpix“ nuotr./Susan Rice

Manoma, kadS.Rice galėtų pakenkti jos kontroversiški komentarai po 2011 metais įvykdyto JAV ambasados Bengazyje užpuolimo. Tuomet ji sakė, kad ataka kilo iš protesto prieš JAV, o ne buvo iš anksto suplanuotas teroristinis išpuolis. Vėliau administracija sakė mananti, kad tai – teroristinė ataka, o ne smurtu prasiveržęs protestas.

Šie komentarai užkirto kelią S.Rice valstybės sekretorės poste pakeisti Hillary Clinton, rašo „Financial Times“.

Tammy Duckworth

Tammy Duckworth – tailandietės ir kino dukra, JAV kariuomenės veteranė. Buvusi pulkininkė-leitenantė, 52 metų Ilinojaus atstovė Senate, ji parado abi kojas tarnaudama kaip sraigtasparnio pilotė Irake.

Kai kurie partijos strategai mano, kad nuosaiki kandidatė galėtų patikti nepasisprendusiems rinkėjams, esą gali būti naudinga ir įspūdinga jos biografija.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tammy Duckworth
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tammy Duckworth

Val Demings

63 metų Val Demings – Floridos atstovė Atstovų Rūmuose. Buvusi Orlando miesto policijos vadė, ji po G.Floydo nužudymo tapo vienu pagrindinių demokratų balsų policijos reformos klausimu. O jos vietos ryšiai esą galėtų padėti J.Bidenui nugalėti itin svarbioje „svyruojančioje valstijoje“ Floridoje.

Pasak „Financial Times“, kai kurie demokratai baiminasi, kad V,Demings neturi valdymo patirties, reikalingos kandidatei, kuri galėtų pakeisti J.Bideną po pirmos kadencijos. Jos praeitis policijoje taip pat galėtų kelti problemų progresyviems rinkėjams, išėjusiems į gatves po G.Floydo nužudymo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Val Demings
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Val Demings

Stacey Abrams

46 metų Stacey Abrams – teisininkė, balsavimo teisių aktyvistė. 2007-2017 metais ji buvo Džordžijos Atstovų Rūmų deputatė, 2018-aisiais siekė gubernatorės posto, tačiau pralaimėjo.

„Scanpix“/AP nuotr./Stacey Abrams
„Scanpix“/AP nuotr./Stacey Abrams

Manoma, kad S.Abrams potencialiai galėtų padėti J.Bidenui Džordžijoje, kurioje D.Trumpas nugalėjo 2016 metais. Vis dėlto, kai kurie strategai nerimauja, kad S.Abrams geriausiai žinoma dėl rinkimų, kuriuos pralaimėjo, be to, neturi pakankamai valdymo patirties.

Keisha Lance Bottoms

Atlantos miesto merė Keisha Lance Bottoms tapo rimta varžove kilus protestams dėl G.Floydo nužudymo, kai ji pasisakė prieš plėšikavimą, tačiau kalbėjo apie savo, kaip juodaodės motinos, patirtį.

Prieš tapdama mere, 50 metų K.L.Bottoms dirbo teisėja, prokurore.

Kaip ir S.Abrams, K.L.Bottom galėtų padėti J.Bidenui nugalėti Džordžijoje, ji yra naujas veidas Demokratų partijoje. Tačiau nerimaujama, kad jai trūksta valdymo patirties, be to, nacionalinėje žiniasklaidoje ji buvo nušviečiama mažiau nei kitos kandidatės, rašo „Financial Times“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Keisha Lance Bottoms
AFP/„Scanpix“ nuotr./Keisha Lance Bottoms

Elizabeth Warren

Iš 2020-ųjų prezidento rinkimų kampanijos pasitraukusi 71 metų Elizabeth Warren – gerai žinoma kandidatė. Harvardo teisės profesorė dabar Senate atstovauja Masačusetsui, ji – viena progresyviausių J.Bideno sąraše. Pasirinkta kaip potenciali viceprezidentė, ji galėtų padėti pritraukti jaunesnius ir liberalesnius rinkėjus.

Kaip buvusi kandidatė į prezidentus, E.Warren yra pasiruošusi vieną dieną užimti šį postą. Ji viena iš kelių kandidačių, turinčių savo atskirą politiką, paremtą ilga E.Warren kova už griežtesnį finansinį reguliavimą.

„Scanpix“/AP nuotr./Elizabeth Warren
„Scanpix“/AP nuotr./Elizabeth Warren

Tarp daug progresyvių rinkėjų E.Warren laikoma didvyre, todėl ji galėtų atbaidyti kai kuriuos nuosaikius nepriklausomus rinkėjus, kurie norėtų balsuoti už J.Bideną. Kiti sako, kad J.Bidenui svarbu pasirinkti viceprezidentę ne baltaodę, rašo „Financial Times“.

Komentarai: 19

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min