Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 10 29 /15:18

Katalonijos nepriklausomybės priešininkai susirinko į mitingą Barselonoje: „C.Puigdemont'as turi būti suimtas“

Tūkstančiai Katalonijos nepriklausomybei nepritariančių žmonių susirinko Barselonos centre, kur sekmadienį vyksta didžiulė demonstracija už Ispanijos vienybę.
Katalonijos nepriklausomybės priešininkai renkasi į mitingą Barselonoje.
Katalonijos nepriklausomybės priešininkai renkasi į mitingą Barselonoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip skelbia BBC, daugybė protestuojančių Barselonoje rankose laikė plakatus, kuriuose raginama suimti atstatydintą Katalonijos lyderį Carlesą Puigdemont'ą. Pastarasis buvo atstatydintas, kai Madridas įvedė centrinį valdymą regione.

Protestuotojai mojavo raudonos ir geltonos spalvų Ispanijos vėliavomis bei skandavo „Viva Espana“ (Tegyvuoja Ispanija) ir „Puigdemont'ą į kalėjimą“.

„Savo mieste negaliu išeiti iš namų su Ispanijos vėliava, – piktinosi akcijos dalyvė 19-etė studentė iš Žironos Marina Fernandez. – Mane siutina tai, ką jei daro su šalimi, kurią sukūrė mano seneliai.“

Vienybės palaikymo akcija turėjo prasidėti vidurdienį (13 val. Lietuvos laiku), tačiau jau prieš valandą Barselonos centre buriavosi tūkstančiai žmonių.

Demonstracija rengiama praėjus dviem dienoms po Katalonijos separatistų įstatymų leidėjų balsavimo už regiono atsiskyrimą nuo Ispanijos. Atsakydama į tokį žingsnį, centrinė vyriausybė Madride pasinaudojo jai konstitucijos suteiktais įgaliojimais perimti regiono reikalus į savo rankas.

Aš esu čia, nes noriu padėti Ispanijai. Jie (separatistai) yra gėdingi. Dabar turime įveikti juos per rinkimus.

Kita akcijos dalyvė, iš šiaurės vakarinio Galisijos regiono kilusi 59-erių Flor Pena pareiškė: „Aš esu čia, nes noriu padėti Ispanijai. Jie (separatistai) yra gėdingi. Dabar turime įveikti juos per rinkimus.“

70-erių Miguelis Angelis Garcia Alcala į eitynes atvyko iš už 22 kilometrų nuo Barselonos esančio Rubio miesto.

„Nesutinku, kad tie žmonės laikytų mus už plaukų, – naujienų agentūrai AFP sakė jis. – Tai, ką jie padarė, yra neteisėta. Jie – diktatoriai.“

35-erių biuro tarnautojos Silvia Alarcon manymu, separatistai „gyvena lygiagrečiame pasaulyje, šiek tiek siurrealistiniame“.

„Aš pykstu, kad jie teigia kalbantys visų katalonų vardu, nes taip nėra,“ – sakė ji.

Pagrindinės Katalonijos opozicijos partijos „Ciudadanos“ lyderė Ines Arrimadas eitynių metu žurnalistams sakė, kad dauguma regiono gyventojų nori „susigrąžinti savo ateitį“.

„Šiandien nutildyta Katalonijos dauguma grįžta į gatves. Tai dar kartą rodo su orumu ir pagarba, kad dauguma katalonų jaučiasi katalonai, ispanai ir europiečiai,“ – pareiškė ji.

Pasak municipalinės policijos, demonstracijos už Ispanijos vienybę dalyvių Barselonoje buvo apie 300 tūkst. žmonių, o organizatoriai nurodo net 1,1 milijono.

Kaip prieš ją teigė rengėjai, šia akcija siekiama ginti Ispanijos vienybę ir atmesti „demokratijos istorijoje precedento neturintį išpuolį“. Jų šūkis yra toks: „Mes visi esame Katalonija. Sveikas protas yra už sambūvį!“ Tikimasi, kad šioje protesto akcijoje bus ir centrinės vyriausybės narių bei pagrindinių už sąjungą pasisakančių partijų narių.

Prieš tris savaites ta pati grupė surengė šimtatūkstantinį mitingą Barselonos gatvėse.

Belgijos pareigūnas: C.Puigdemont'as galėtų paprašyti prieglobsčio

Tuo metu Belgijos vyriausybės pareigūnas mano, kad Katalonijos lyderiui Carlesui Puigdemont'ui „nebūtų neįmanoma“ paprašyti prieglobsčio Belgijoje, bet įspėja, kad dėl to kiltų rimtų diplomatinių sunkumų su taip pat Europos Sąjungai priklausančia Ispanija.

Prieglobsčio reikalų valstybės sekretorius Theo Franckenas socialiniame tinkle „Twitter“ sekmadienio rytą parašė, kad C.Puigdemont'as, kaip ES pilietis, galėtų paprašyti prieglobsčio Belgijoje, tačiau pabrėžė, kad jo šalis nesiekia tokio scenarijaus.

Th.Franckenas pridūrė, kad jei būtų gautas toks prašymas, „patektume į sunkią diplomatinę situaciją su Ispanijos valdžia. Tai akivaizdu“.

Kol kas nėra požymių, kad C.Puigdemont'as būtų paprašęs prieglobsčio, kai Ispanijos centrinė valdžia, atsakydama į Katalonijos statymų leidėjų sprendimą paskelbti nepriklausomybę, perėmė regiono vyriausybės kontrolę ir atleido jos vadovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius