Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 11d. 19:38

Kazachstane kyla etninė įtampa: pogromas prieš musulmonus pražudė 10 žmonių

Nuniokotos dunganų parduotuvės Kazachstano pietuose
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nuniokotos dunganų parduotuvės Kazachstano pietuose

Mažiausiai 10 žmonių žuvo Kazachstano pietuose, kai viename kaime kilo mirtinos muštynės. Liudininkai ir pareigūnai praneša, kad riaušėse dalyvavo skirtingos etninės grupės, o dėl neramumų Žambylo srityje paskelbta nepaprastoji padėtis.

Susirėmimai, per kuriuos deginti namai, automobiliai, kilo praėjusią savaitę, o praūžus smurto bangai šimtai žmonių buvo priversti bėgti į kaimyninę Kirgiziją.

Iki šiol nėra aišku, dėl ko įsiplieskė riaušės, bet kovojo etniniai kazachai ir dunganai – kinų kilmės musulmonai.

Kaip „Radio Free Europe“ teigė keli vietos gyventojai, kazachai ir dunganai jau seniai nesutaria. Esą kazachai negali susitaikyti su tuo, kad dunganai kur kas sėkmingiau užsiima verslu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Per riaušes buvo deginami automobiliai, namai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Per riaušes buvo deginami automobiliai, namai

Masančio kaime, kur smurto buvo daugiausia, dunganai ir sudaro gyventojų daugumą. O per riaušes kentėjo būtent jų namai, parduotuvės ir kitos įstaigos. Kad padėtis nurimtų, į vietovę buvo pasiųsta riaušių policija.

Kazachstano vidaus reikalų ministras Erlanas Turgymbajevas vėliau patvirtino, kad per susirėmimus buvo sužeista mažiausiai 40 žmonių, o beveik pusšimtis asmenų buvo sulaikyti.

Daug dunganų pabėgo į Kirgiziją, o vienas jų – Charsanas Subachunovas – tvirtino, esą prieš mirtinas riaušes regione pradėta skleisti keistus gandus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šimtai dunganų pabėgo į Kirgiziją
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šimtai dunganų pabėgo į Kirgiziją

„Buvo baisu. Nerimavau dėl savo šeimos, gyniau artimuosius. Kažkas skleidžia melagienas, kuriomis žmonės patikėjo ir dėl kurių turėjo kentėti nekalti gyventojai“, – teigė Ch.Subachunovas.

Kazachstano vidaus reikalų viceministras Aleksejus Kalaičidis vėliau teigė, kad smurto bangą sukėlė konfliktas greitkelyje, kai susimušė vyrai iš dviejų skirtingų automobilių.

Esą susirėmimas buvo nufilmuotas, o vaizdo medžiaga įkelta į socialinius tinklus. Tada kilo jau didesnės riaušės, o per jas naudoti ir šaunamieji ginklai. Policija skelbia sulaikiusi įrašą paviešinusį asmenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min