Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 27d. 06:01 , Atnaujinta: 2019 gruodžio 27d. 11:10

Aviakatastrofa Kazachstane: žuvo 12 žmonių, nukentėjo 49

Kazachstane penktadienio rytą sudužus oro linijų „Bek Air“ lėktuvui žuvo 12 žmonių, o dar 49 buvo sužeisti, patikslintus duomenis skelbia Vidaus reikalų ministerijos Nepaprastųjų situacijų komitetas.

Suprasti akimirksniu

  • Kazachstane nukrito lėktuvas, kuriuo skrido 98 žmonės;
  • Žuvo 12 žmonių, nukentėjo 49
  • Oro linijų „Bek Air“ orlaivis nukrito netrukus po pakilimo iš Almatos oro uosto penktadienio rytą;
  • Lėktuvas skrido iš Almatos, didžiausio Kazachstano miesto, į sostinę Nursultaną;
  • Lėktuvas prarado aukštį 7.22 val. vietos laiku, trenkėsi į betoninę užtvarą ir sudužo į dviaukštį pastatą;
  • Avarijos priežastis tirs speciali komisija.

Anksčiau skelbta apie 15 aukų.

„Per įvykį žuvo 12 žmonių, nukentėjo 49. [Jų] tapatybės nustatytos“, – sakoma komiteto pranešime.

Tarp aukų buvo ir orlaivio vadas Maratas Muratbaevas bei vietos žurnalistė Dana Kruglova. Iš viso lėktuve buvo 93 keleiviai ir penki įgulos nariai.

Kazachstano užsienio reikalų ministerija savo ruožtu informavo, kad lėktuvu skrido keturi užsieniečiai – du Ukrainos ir po vieną Kinijos ir Kirgizijos pilietį. Visi jie išgyveno.

Nepaprastųjų situacijų komitetas paskelbė 12 aviakatastrofos aukų sąrašą. Remiantis juo, aštuoni žmonės žuvo nelaimės vietoje, du mirė medikams teikiant pagalbą oro uoste, o dar du – ligoninėje.

Skelbiama, kad žuvusieji buvo gimę 1940–1986 metais.

Oro linijų „Bek Air“ orlaivis nukrito netrukus po pakilimo iš Almatos oro uosto penktadienio rytą. Į įvykio vietą iškart išsiųstos pagalbos tarnybos.

„Reuters“ žurnalistas pranešė, kad įvykio vietoje – stiprus rūkas.

Lėktuvas skrido iš Almatos, didžiausio Kazachstano miesto, į sostinę Nursultaną.

Almatos oro uostas pranešė, kad orlaiviu skrido 93 keleiviai ir penki įgulos nariai.

Lėktuvas prarado aukštį 7.22 val. vietos laiku, trenkėsi į betoninę užtvarą ir sudužo į dviaukštį pastatą. Po smūgio gaisras nekilo.

„Bek Air“ skrydis Z92100 buvo vykdomas „Fokker-100“ lėktuvu.

Pasirodė vaizdo medžiaga, kurioje matyti, kad įvykio vietoje dirba ugniagesiai gelbėtojai. Joje moteris girdima skambinanti greitajai pagalbai, o lėktuvo kabina matoma įsirėžusi į pastato šoną.

Almatos Nepaprastųjų situacijų departamento vadovo pavaduotojas Erlanas Alibekovas pranešė, kad gelbėjimo darbai lėktuvo sudužimo vietoje jau baigti.

„Lėktuvas rėžėsi į statomą namą, jis buvo tuščias... Laimei, nesprogo degalų bakai“, – nurodė jis.

Avarijos priežastis tirs speciali komisija. Kazachstano pramonės ministerija penktadienį pranešė, kad lėktuvo „Fokker-100“ modelis bus laikinai nenaudojamas, kol bus išsiaiškintos incidento priežastys.

Kazachstano prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems. Jis taip pat pažadėjo aukų artimiesiems kompensacijas ir teigė, kad „visi atsakingieji“ turės griežtai atsakyti pagal įstatymus.

„Bek Air“ buvo įkurta 1999 metais, vykdė VIP skrydžius, rašoma bendrovės tinklalapyje. Šiais laikais bendrovė aprašoma kaip pirmoji Kazachstano pigių skrydžių įmonė, turinti septynis „Fokker-100“ lėktuvus.

Lietuvos piliečiai nenukentėjo

Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis, penktadienio rytą Kazachstane, netrukus po pakilimo iš Almatos oro uosto, nukritus „Bek Air“ kompanijos lėktuvui Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Remiantis preliminariais Kazachstano užsienio reikalų ministerijos atstovybės Almatoje duomenimis, tarp užsiregistravusiųjų į minėtą reisą užsienio valstybių piliečių nebuvo.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą Kazachstano žmonėms dėl penktadienį šalyje įvykusios lėktuvo katastrofos.

„Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu reiškiu gilią užuojautą dėl žmonių gyvybių nusinešusios lėktuvo katastrofos Almatoje. Žuvusiųjų artimiesiems šią sunkią netekties valandą linkiu tvirtybės ir vienybės, o nukentėjusiesiems ir sužeistiesiems – greitai pasveikti“, – išplatintame pranešime teigia premjeras S.Skvernelis.

Pranešime žiniasklaidai Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų ir sužeistųjų per oro linijų bendrovės „Bek Air" lėktuvo katastrofą artimiesiems ir visai Kazachstano tautai.

Parlamento vadovas linki ištvermės ir dvasios stiprybės aukų artimiesiems.

Tai ne pirma lėktuvo katastrofa mieste.

2013 m. sausio 29 d. iš šiaurinio Kokshetau miesto pakilęs keleivinis lėktuvas sudužo netoli Almatos, žuvo 20 žmonių.

Taip pat 2012-ųjų gruodžio 26 d. karinis orlaivis, skraidinęs Kazachstano pareigūnus, sudužo šalies pietuose, tuomet žuvo 27 žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min