Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija nepripažins jokio Dalai Lamos pasirinkto įpėdinio

Kinija pirmadienį reaguodama į Dalai Lamos pasisakymą, jog jis pats, o ne Pekinas, spręs, ar jam dar kartą reikia pergimti, pareiškė, kad bet koks Tibeto dvasinio lyderio pasirinktas įpėdinis bus neteisėtas.
Dalai Lama
Dalai Lama / AFP/„Scanpix“ nuotr.

76 metų Dalai Lama šeštadienį pareiškė, kad sulaukęs apie 90 metų jis pats, pasitaręs su kitais vienuoliais, spręs, ar turėtų iš naujo atgimti. Dvasinis lyderis pridūrė, jog Kinija šiuo atveju neturi jokio balso.

Pagal tibetiečių tradicijas, budistų vienuoliai suranda berniuką, kuris parodo ženklų, jog yra atgimęs velionis Dalai Lama. Tačiau daugelis prognozuoja, jog Kinija tiesiog paskirs įpėdinį savo nuožiūra.

„Kinija priima tikėjimo laisvės politiką, taip pat gerbia ir gina paveldėjimo formą tibetiečių budizme, – Kinijos URM atstovas Hong Lei sakė žurnalistams trumpoje spaudos konferencijoje. – Dalai Lamos titulas turi būti pripažintas centrinės vyriausybės – priešingu atveju jis yra neteisėtas.“

„Egzistuoja įvairūs Dalai Lamos pergimimo religiniai ritualai ir istorinės tradicijos, o praktika, kad Dalai Lama pats įvardija savo įpėdinį, niekada neegzistavo“, – pabrėžė jis.

Panašus scenarijus susiklostė 1995 metais, kai Kinija atmetė Dalai Lamos pasirinktą Pančen Lamą

Tibeto dvasinis lyderis pareiškė nusprendęs išdėstyti aiškias nuorodas, kaip atpažinti kitą Dalai Lamą, kol dar yra geros fizinės ir psichinės būklės, siekiant užtikrinti, kad neliktų vietos jokioms abejonėms arba apgaulei.

Dalai Lama savo samprotavimus išdėstė 4 200 žodžių apimties dokumente, kuris buvo paskelbtas po keturių tibetiečių budizmo pagrindinių mokyklų susitikimo Indijos šiauriniame mieste Dharamsaloje, kur veikia Tibeto vyriausybė tremtyje.

Anksčiau jis buvo užsiminęs, jog nori pakeisti tradicijas ir prieš mirtį pats paskirti savo įpėdinį, veikiausiai iš tremtyje gyvenančių tibetiečių. Dalai Lama taip pat sakė galintis sutikti, kad jo įpėdinis būtų renkamas.

Kinijos pozicija didina tikimybę, jog ateityje atsiras du Dalai Lamos – vienas pripažįstamas Pekino, o kitas – išrinktas tibetiečių išeivių arba paskirtas su dabartinio dvasinio lyderio palaiminimu.

Panašus scenarijus susiklostė 1995 metais, kai Kinija atmetė Dalai Lamos pasirinktą Pančen Lamą, antrąjį pagal rangą Tibeto dvasinį vadovą, ir pasirinko sau tinkamą atgimusįjį.

Kinijoje užaugęs Pančen Lama Gyaltsenas Norbu, kuriam dabar 21 metai, dažnai giria Pekino valdymą Tibete. Dalai Lamos pasirinktas Gendunas Choekyi Nyima viešumoje nepasirodė nuo 1995 metų, kai jį suėmė Kinijos valdžia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius