2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 22 /11:40

Kinijos prezidentas susitiko su Sirijos vadovu – valstybinė žiniasklaida

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) penktadienį susitiko su savo kolega iš Sirijos Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), pranešė valstybinė žiniasklaida.
via REUTERS-Scanpix nuotr.
via REUTERS-Scanpix nuotr.

„Kinijos prezidentas Xi Jinpingas penktadienį susitiko su Sirijos prezidentu Basharu al Assadu Kinijos rytų Džedziango provincijos sostinėje Hangdžou“, – pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Xi Jinpingas, susitikęs su B. al Assadu, pareiškė, kad penktadienį Kinija ir Sirija paskelbs apie naują strateginę partnerystę.

„Šiandien kartu paskelbsime apie Kinijos ir Sirijos strateginės partnerystės, kuri taps svarbiu etapu dvišalių santykių istorijoje, užmezgimą“, – sakė Xi Jinpingas, kurį cituoja valstybinis transliuotojas CCTV.

Ketvirtadienį Sirijos prezidentas pradėjo savo pirmąją oficialią kelionę į Kiniją per beveik du dešimtmečius, kadangi arabų lyderis siekia gauti finansinės paramos, padėsiančios atstatyti karo nuniokotą valstybę.

Nuo 2011 metų, kai Sirijoje prasidėjo infrastruktūrą ir pramonę sužlugdęs pilietinis karas, per kurį žuvo daugiau kaip pusė milijono žmonių, o milijonai buvo priversti palikti savo namus, B. al Assadas mažai kur lankėsi už Artimųjų Rytų ribų.

Kinijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad Sirijos vadovo vizitas padės pakelti abiejų šalių ryšius į naują lygį.

„Kiniją ir Siriją sieja tradicinė ir gili draugystė“, – teigė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.

„Tikime, kad prezidento Basharo al Assado vizitas dar labiau sustiprins abiejų šalių tarpusavio politinį pasitikėjimą ir bendradarbiavimą įvairiose srityse“, – pridūrė atstovė spaudai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min