Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 12:46

„Kommersant“ skelbia susipažinęs su Baltarusijos ekonominės integracijos į Rusiją planu

Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas

Rusų verslo laikraštis „Kommersant“ skelbia susipažinęs su Baltarusijos ekonominės integracijos į Rusiją planu. Šiame plane – bendras mokesčių kodeksas, muitų politika, energetikos rinkos reguliatoriaus sukūrimas. Laikraštis rašo, kad planuojama ekonomikas iš dalies sujungti iki  2021-ųjų sausio.

„Kommersant“ skelbia susipažinęs su Baltarusijos integracijos į Rusiją planu. Esą plane, kurį numatoma įgyvendinti per 1,5 metų, kalbama apie dalinį dviejų ekonominių sistemų sujungimą iki 2021-ųjų sausio.

Anot laikraščio, kalbama apie mažų mažiausiai bendrą mokesčių kodeksą nuo 2021-ųjų balandžio 1 dienos, bendrą muitų politiką ir civilinį kodeksą. Esą planuose – bendro naftos, dujų ir elektros energijos rinkos reguliatoriaus sukūrimas, suvienodinta nuosavybės apskaita ir panašios socialinės garantijos. „Kommersant“ skelbia, kad siūloma „harmonizuoti pramonės politiką“.

Rašoma, kad toks integracijos lygis – aukštesnis nei Europos Sąjungoje, esą ekonominiu lygiu kalbama apie konfederacinės valstybės sudarymą iki 2022-ųjų.

Esą šalys viena kitai pasiūlymus dėl integracijos turi pateikti iki 2019-ųjų lapkričio 1 dienos, jai teisiškai pasiruošti iki 2020-ųjų pabaigos. Pasak „Kommersant“, šalys bendru režimu turėtų pradėti veikti nuo 2021-ųjų sausio.

Laikraštis skelbia, kad žurnalistų matytą projektą patvirtino šaltinis iš Rusijos vyriausybės.

Prasidėjo anšliusas?

Vytauto Didžiojo universiteto Socialinės ir politinės kritikos centro vadovas, filosofas Gintautas Mažeikis feisbuke rašo, kad „prasidėjo Baltarusijos anšliusas“.

„Kaip atrodo ši okupacija: kaip ekonominė, finansinė, administracinės teisės integracija, prilygstanti konfederacijai, o veikiau net ir federacijai. De facto kuriama Federatyvinė Rusijos respublika, kas yra tiesioginis smūgis Ukrainai, Lietuvai, Latvijai“, – rašo G.Mažeikis.

Pasak jo, šiuo metu pasirinktas aneksijos scenarijus – bendra finansinė ir ekonominė reguliavimo sistema.

„Vėliau, neabejotinai, bus karinė, žiniasklaidos ir t.t. iki vieno valdančiojo organo sukūrimo. Finansistai prijungs Baltarusiją įvairiais įstatymais, įskaitant ne tik bendrą muitų ir mokesčių sistemą, tačiau ir bendrą ekonominį reguliavimą, įskaitant Baltarusijos rublio priežiūrą. Svarbiausia, ekonominis Baltarusijos reguliavimas bus perkeltas į Maskvą, veikiausiai kolegialiam administraciniam centrui“, – rašo profesorius.

Pasak jo, nuo 2021-ųjų Baltarusija de facto bus galutinai prijungta prie Rusijos ir savo sienų nebevaldys. „Pakeliui planuojamos Rusijos karinės bazės Baltarusijoje, Rusijos ir Baltarusijos saugumo sistemų sujungimas ir dar kažin kokie slapti protokolai“, – rašo jis.

15min primena, kad kalbos apie galimą Baltarusijos prijungimą prie Rusijos sklando jau seniai. Esą tokiu būdu 2024-aisiais antrą prezidento kadenciją iš eilės baigsiantis Vladimiras Putinas galėtų „apeiti“ konstituciją ir tapti sąjunginės valstybės vadovu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:06
01:03
01:42

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min