-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kompiuteriniai įsilaužėliai naršė ES prezidento Hermano Van Rompuy elektroninius laiškus

Kompiuteriniai įsilaužėliai praeitą vasarą sugebėjo prieiti prie Europos Vadovų Tarybos pirmininko Hermano Van Rompuy ir dešimties kitų aukštų Europos Sąjungos (ES) pareigūnų elektroninio pašto paskyrų, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė euobserver.com.
Hermanas Van Rompuy
Hermanas Van Rompuy / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šią saugumo spragą praeitą savaitę išaiškino grupė JAV mokslininkų ir kibernetinio saugumo bendrovių, per operaciją, kurios metu buvo sekama kompiuterinių įsilaužėlių grupuotė, žinoma kaip „Comment“ arba „Byzantine Candor“.

JAV tyrėjai, kurie pageidavo neatskleisti jų vardų, naujienų agentūrai „Bloomberg“ parodė kompiuterinius registrus, patvirtinančius įsilaužėlių veiklą.Kaip rodo šie žurnalai,

prie Europos Vadovų Tarybos kompiuterių tinklo buvo prisijungusi keturis kartus – praeitų metų liepos 8, 11, 13 ir 18 dienomis, kaskart apie 9 val. Briuselio (10 val. Lietuvos) laiku.

Buvo įsilaužta į 17 elektroninio pašto paskyrų, iš kurių nukopijuota maždaug septynių dienų korespondencija ir visi prie žinučių prisegti failai.

Be H.Van Rompuy, įsilaužėlių taikiniai tapo trys buvę ir vienas dabartinis ES prezidento administracijos narys: Semas Fabrizi, Jose Leandro, Zoltanas Martinuszas ir Odile Renaud-Basso.

Įsibrovėliai taip pat išnaršė ES kovos su terorizmu koordinatoriaus Gilles'o de Kerchove'o, aukšto Bendrijos išorės politikos pareigūno Leonardo Schiavioir keturių prekybos ir plėtros pareigūnų – Boguslawo Majewskio, Massimo Parnisari, Aldos Silveiros Reis ir Jano Van  Elsto – laiškus.

Šie įsibrovimai buvo įvykdyti tuo metu, kai ES buvo įsitraukusi į opias derybas dėl antrojo finansinės pagalbos paketo skyrimo Graikijai.

JAV tyrėjai kelia prielaidą, kad įsibrovėliai gali būti susiję su Kinijos vyriausybe, nors Pekinas ne kartą yra paneigęs, kad vykdo kokį nors kibernetinį šnipinėjimą.

Vienas ES atstovas sakė, kad Europos Vadovų Taryba nekomentuos atskirų nusikalstamų atvejų.

Ta pati įsilaužėlių grupuotė taip pat yra surengusi kibernetinių atakų prieš maždaug 20 kitų taikinių, tarp jų JAV naftos bendrovę „Halliburton“, vieną Kanados teisėją, susijusį su Kinijos piliečio ekstradicijos byla, ir Jungtinėse Valstijose veikiantį Tarptautinį respublikonų institutą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius