Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 16:29

Koronavirusas Indijoje nesutrukdė organizuoti didžiulio religinio sambūrio

„Kumbh Mela“ šventė Indijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / „Kumbh Mela“ šventė Indijoje

Hinduistų maldininkai nepaisydami koronaviruso grėsmės trečiadienį suplūdo prie Gangos upės Indijos šiaurėje, kur ketvirtadienį prasidės milijonus žmonių sutraukianti religinė Kumbha Melos šventė.

Nors Indija pagal nustatytų COVID-19 atvejų skaičių yra antra valstybė pasaulyje, o mirties atvejų skaičius šioje šalyje viršijo 150 tūkst., virusas neatbaidė religingų hinduistų nuo šios piligriminės kelionės.

„Pandemija truputį neramina, bet imamės visų atsargumo priemonių“, – sakė organizatorius Siddharthas Chakrapani, kuris prognozavo, kad vien ketvirtadienį Kumbha Meloje dalyvaus nuo 800 tūkst. iki 1 mln. žmonių.

„Esu tikras, kad Motina Ganga pasirūpins jų saugumu“, – pridūrė jis.

Esu tikras, kad Motina Ganga pasirūpins jų saugumu.

Ganga hinduistams yra šventa. Pagal hinduistų mitologiją, kartą dievai ir demonai kovojo dėl nemirtingumo eliksyro indo. To eliksyro lašų nukrito keturiose skirtingose Indijos vietose, kuriose dabar paeiliui rengiami milžiniški Kumbha Melos susibūrimai, 2017 metais įtraukti į UNESCO kultūros paveldo vertybių sąrašą.

Praėjusį kartą Kumbha Mela įvyko Alahabade 2019 metais; per 48 dienas joje apsilankė maždaug 55 mln. žmonių.

Šiemetinė, ketvirtadienį prasidedanti Kumbha Mela vyks Haridvare. Tikimasi, kad per artimiausias septynias savaites šiame šventame mieste Utarakhando valstijoje apsilankys keli milijonai žmonių iš visos Indijos ir užsienio.

„Scanpix“/AP nuotr./Kumbh Mela religinis festivalis Indijoje
„Scanpix“/AP nuotr./Kumbh Mela religinis festivalis Indijoje

„Ne Europa“

Hinduistų asketai – sadhūs, kurie dažnai nešioja įspūdingas veltines šukuosenas ir rūko kanapes – yra neatsiejama Kumbha Melos dalis. Šventės metu asketai gyvena stovyklose prie upės ir laimina tikinčiuosius, atvykstančius atlikti šventos apeigos – pasinerti į Gangos vandenis.

Trečiadienį paupiuose buvo pilna maldininkų ir prekiautojų, šeimos tiesė plastikinius paklotus iškyloms.

Dauguma žmonių neteikė reikšmės koronaviruso grėsmei.

Indija ne tokia kaip Europa... Kalbant apie imunitetą, mes geresni.

„Indija ne tokia kaip Europa... Kalbant apie imunitetą, mes geresni, – sakė 50 metų maldininkas Sanjay Sharma. – Tikrai liūdna, kad į Kumbha [Melą] vien dėl čiaudulio ar kosulio nesusirenka tiek žmonių kiek susirinkdavo anksčiau.“

„Didžiausia tiesa Žemėje yra mirtis. Kokia prasmė gyventi baimėje?“ – sakė jis.

Šią savaitę Indijoje vyks ir keli kiti religiniai festivaliai, tarp jų šventė Gangasagare Kolkatoje, kur pareigūnai tikisi maždaug 15 tūkst. dalyvių.

Tuo metu Madurajuje pietinėje Tamil Nadu valstijoje turi įvykti bulių vijimo šventė, kurios dalyviai bando sugriebti per minias bėgančius bulius už ragų.

Nors šalyje gyvenimas palaipsniui grįžta į normalias vėžes, ekspertai įspėja dėl galimos naujos koronaviruso bangos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min