Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 05, 22:58

Krante – priešai, jūroje – kolegos: karas meta iššūkį senam jūreivių įstatymui

Tarp jūreivių galioja nerašytas kodeksas: jūroje apie politiką ir religiją nekalbama.
Ukrainiečių jūreiviai Tik prenumeratoriams
Ukrainiečių jūreiviai / „The New York Times“/ANDRIAN KUDELYA nuotr.

Tačiau netrukus po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, 35 metų jūreiviui iš Kyjivo Andrianui Kudelyjai tapo aišku, kad išvengti politikos nepavyks. Tuo metu, kai jo nėščia žmona ir sūnus bėgo iš Ukrainos, į laivą, kuriame dirbo A.Kudelyja, įlipo du rusų jūreiviai.

Ant denio, kabinose ir valgykloje rusų jūreiviai vis įtraukdavo jį ir kitus įgulos narius ukrainiečių į diskusijas, teigdami, kad Ukraina pilna nacių ir kad JAV pradėjo karą.

„Negaliu klausytis šitų melagysčių“, – sakė A.Kudelyja.

„Tačiau laive sunku visiškai išvengti kontakto su šiais vaikinais“. – pridūrė jis.

Komerciniai laivai tapo vienomis iš nedaugelio vietų, kur rusai ir ukrainiečiai, kurie sudaro 15 procentų iš 1,9 milijono viso pasaulio jūrininkų, jų šalims kariaujant vis dar gyvena vieni šalia kitų.

Kai kurie laivai tapo retomis supratimo ir atleidimo salelėmis. Kituose atmosfera tapo įtempta ir kartais apskritai nepakeliama, o tai kelia pavojų tradicijai, kad jūreiviai žiūri vienas į kitą kaip į komandos draugus, nepaisydami kilmės.

A.Kudelyja sakė, kad jam palengvėjo balandį išlipus Vokietijoje, kur jis vėl susitiko su šeima ir kad nuo šiol jis ieškos darbo laivybos kompanijose, kuriose rusai nedirba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min