Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 29, 10:04

Kremenčuko ataka: Ukraina paskelbė įrašą, kaip Rusijos paleista raketa rėžėsi į prekybos centrą

Pirmadienį, birželio 27 d., Rusijos ginkluotosios pajėgos raketomis apšaudė Kremenčuko mieste, Poltavos srityje, buvusį prekybos centrą. Smogta tuo metu, kai prekybos centre būna daugiausia žmonių. Ukraina skaičiuoja, kad rusų surengtos atakos metu žuvo per 20 žmonių, dar kelios dešimtys yra sužeisti ir paskelbti dingusiais be žinios. Ukrainos gynybos ministerija išplatino vaizdo įrašą, kaip į pastatą rėžėsi nekaltus žmones pražudžiusi raketa.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per platformą „Telegram“ pirmadienį vakare paskelbtame vaizdo pranešime šį incidentą vadino „vienu begėdiškiausių teroro aktų per Europos istoriją“.

„Taikus miestas, eilinis prekybos centras, viduje – moterys, vaikai, eiliniai civiliai“, – kalbėjo V.Zelenskis, anksčiau pasidalijęs vaizdo įrašu, kuriame matyti liepsnojantis prekybos centras ir prie jo susirinkę dešimtys gelbėtojų bei ugniagesių automobilis.

Ukrainos pareigūnai antradienį sakė, kad per šią ataką žuvo mažiausiai 18 žmonių, dar 59 žmonės buvo sužeisti.

Pasmerkė ataką

Vokietijoje susitikę Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai raketos smūgį pavadino karo nusikaltimu ir pažadėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir kiti susiję asmenys bus patraukti atsakomybėn.

Tuo metu Rusija sugalvojo savo versiją – neva smūgis buvo suduotas ginklų sandėliui, o gaisras kilo po to įvykus sprogimams.

Ukraina teigia, kad sąmokslo teorijų skleidimas dar kartą įrodo, kad Rusija yra žudikų ir akivaizdžių melagių šalis. Kyjivas prašo Vakarų suteikti jai priešraketinės gynybos sistemų apsisaugoti nuo tokių atakų ateityje.

„Yra reali tikimybė, kad 2022 m. birželio 27 d. raketos smūgiu į Kremenčuko prekybos centrą buvo siekiama pataikyti į šalia esantį infrastruktūros objektą“, – teigiama Didžiosios Britanijos žvalgybos apžvalgoje.

„Tikėtina, kad Rusijos planuotojai, pajutę karinį poreikį smogti taikiniui, bus pasirengę didelei šalutinei žalai. Beveik neabejotina, kad Rusija ir toliau tęs smūgius, siekdama sutrikdyti Ukrainos fronto pajėgų aprūpinimą“, – teigė Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnyba.

„Tikėtina, kad dėl to, jog Rusijai trūksta pažangesnių tiksliai valdomų smogiamųjų ginklų, ir dėl profesionalaus vadovavimo trūkumų toliau žus civiliai gyventojai“, – teigiama apžvalgoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min