Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 04 03, 05:44

Kremliaus vyriausiasis propagandistas Dmitrijus Kiseliovas – Vakaruose isteriškas klounas, Rusijoje – mylimas veikėjas

Rusijos televizijos persona Dmitrijus Kiseliovas garsėja skandalingais pasisakymais – neseniai jis pagrasino paversti JAV branduoline dykuma, nuolat demonizuoja Vakarus ir homoseksualus, o Ukrainą, pasak jo, valdo žiauri fašistų gauja.
Dmitrijus Kiseliovas
Dmitrijus Kiseliovas / "Rossija 1" nuotr.

D.Kiseliovas taip pat sulaukė abejotinos garbės ir Vakaruose –  jis tapo vieninteliu žiniasklaidos atstovu, patekusiu į sąrašą žmonių, kuriems Europos Sąjunga, reaguodama į Krymo aneksiją, paskelbė sankcijas.

Praėjusį savaitgalį savo laidoje „Vesti nedeli“ („Savaitės naujienos“), kurią transliuoja valstybinis kanalas „Rossija 1“, D.Kiseliovas pristatė savo naujausią antivakarietišką tiradą.

„Radioaktyvūs pelenai“

Grakščiais, baleto šokėjo vertais gestais palydėdamas šiek tiek ironišką šypseną D.Kiseliovas retoriškai klausė savo žiūrovų – kas gi nutiko Barackui Obamai? Su apsimestiniu susirūpinimu jis pastebėjo, kad JAV prezidento reitingai krinta, kai Rusijos vado Vladimiro Putino populiarumas tik auga.

Prieš dvi savaites D.Kiseliovas pasišaipė iš senkančių B.Obamos galių, kurias simbolizuoja jo žilstantys plaukai, o tada išdidžiai pareiškė, kad Rusija vienintelė galinti paversti Jungtines Valstijas „radioaktyviais pelenais“.

Tada dramatiškai pasisukęs į kitą kamerą jis „demaskavo“ Vašingtoną, kuris bandantis skleisti revoliuciją remdamas „teroristus“ Sirijoje ir „fašistus“ Ukrainoje. „Jie (amerikiečiai) begėdiškai visus šnipinėja, nori kontroliuoti pasaulį, bet patiria vieną pralaimėjimą po kito“, – apibendrino laidos vedėjas.

Tai buvo tipiškas D.Kiseliovo pasirodymas, nors galbūt ir ne pats įspūdingiausias. Prieš dvi savaites jis pasišaipė iš senkančių B.Obamos galių, kurias simbolizuoja jo žilstantys plaukai, o tada išdidžiai pareiškė, kad Rusija vienintelė galinti paversti Jungtines Valstijas „radioaktyviais pelenais“.

Kovo pradžioje jis tvirtino, kad Ukrainą valdo „banditai“, o demokratija „parklupdyta ant kelių“. Jis nusišaipė iš Ukrainos kariuomenės silpnumo ir atsainiai atmetė mintį, kad Vakarai galėtų imtis kokių nors sankcijų prieš Rusiją. O Krymo likimas, pasak jo, yra kiekvieno Rusijos piliečio „asmeninis reikalas“.

Karinga D.Kiseliovo retorika, rodos, davė toną Kremliaus politikai, kurios kulminacija buvo Ukrainai priklausančio Krymo aneksija po trijų savaičių.

Autoritetingas propagandistas

D.Kiseliovas – vienas pagrindinių Vladimiro Putino propagandinio karo veikėjų. Jis ne tik veda populiarią kassavaitinę laidą, bet ir buvo paskirtas vadovauti naujienų agentūrai „Rossija Segodnia“, kurios tikslas – sustiprinti Kremliaus požiūrio sklaidą visame pasaulyje.

Vienoje savo laidoje 2012-aisiais D.Kiseliovas pareiškė, kad gėjams reikia uždrausti būti kraujo ar spermos donorais, o jiems žuvus eismo avarijoje, „jų širdis reikia užkasti žemėje arba sudeginti, nes jos netinkamos išgelbėti kieno nors gyvybei“.

Jo skyrimas naujienų agentūros vadovu nustebino nemažai stebėtojų, kurie iki tol nelaikė D.Kiseliovo rimtu ar net sveiko proto žurnalistu. Visiems įsiminė jo protrūkiai, nukreipti prieš homoseksualius žmones.

Vienoje savo laidoje 2012-aisiais jis pareiškė, kad gėjams reikia uždrausti būti kraujo ar spermos donorais, o jiems žuvus eismo avarijoje, „jų širdis reikia užkasti žemėje arba sudeginti, nes jos netinkamos išgelbėti kieno nors gyvybei“.

„The Economist“ savo tinklaraštyje D.Kiseliovą yra pavadinęs Rusijos „vyriausiuoju propagandistu“.

Pasak politikos apžvalgininko ir Kremliaus eksperto Glebo Pavlovskio, D.Kiseliovas ir jo draugeliai valstybės kontroliuojamoje žiniasklaidoje kursto „rusofobiją“ – jie yra „aparatas, kuriantis juodąjį mitą, kad Rusija yra Europos ir civilizacijos priešas“.

Ukrainos valdžia įpareigojo visus kabelinės televizijos operatorius nutraukti „Rossija 1“ ir trijų kitų Rusijos valstybinių kanalų transliaciją. Šios televizijos stotys buvo ypač populiarios rytiniuose Ukrainos regionuose, kur rusų kalba yra gimtoji daugumai gyventojų, ir šiuo metu dominuoja Krymo eteryje.

O D.Kiseliovui šiuo metu draudžiama įvažiuoti į Europos Sąjungą ir jei jis čia turėtų turto, šis būtų įšaldytas.

Tuo tarpu Rusijoje jo populiarumas auga ne lėčiau nei paties V.Putino. Neseniai Visuomenės nuomonės fondo (FOM) atliktos apklausos duomenimis, D.Kiseliovas yra antras įtakingiausias ir labiausiai gerbiamas "žurnalistas" šalyje. Pasak kitos FOM apklausos, daugiau nei pusė rusų sutinka, kad valstybės interesų labui yra visiškai priimtina iškraipyti informaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min