Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krymo totorių lyderis išvyko derybų į Maskvą

Vienas iš pagrindinių Krymo totorių etninės mažumos lyderių trečiadienį tikisi surengti derybas Maskvoje dėl savo musulmoniškos bendruomenės likimo, Rusijai perimant kontrolę autonominiame Ukrainos regione.
Krymo totorių politikas Mustafa Cemilevas
Krymo totorių politikas Mustafa Cemilevas / Wikipedia nuotr.
Temos: 3 Rusija Ukraina Krymas

Mustafa Cemilevas anksčiau vadovavo Krymo totorių parlamentui, o dabar yra Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas, atstovaujantis partijai „Batkivščyna“ („Tėvynė“), vadovaujamai buvusios premjerės Julijos Tymošenko.

M.Cemilevas surengs derybas Maskvoje dėl padėties Kryme. Jo vizitui pritarė naujoji Ukrainos vyriausybė, atėjusi į valdžią, kai buvo nuverstas prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius, sakoma Krymo totorių asamblėjos (Medžliso) pranešime.

Totorių lyderis į Maskvą atskrido antradienį.

Pranešime nurodoma, kad jį pakvietė Mintimeras Šaimijevas – buvęs Rusijos Tatarstano regiono lyderis, kuriame daugelis gyventojų yra etniškai artimai susiję su Krymo totoriais.

Krymo totoriai, kurie tradiciškai laikomi uoliais Ukrainos nepriklausomybės rėmėjais, reiškė didžiulį susirūpinimą dėl faktinės Rusijos pajėgų kontrolės pusiasalyje.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas patvirtino, kad M.Cemilevas buvo pakviestas derybų, tačiau atsisakė pateikti daugiau detalių, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Kaip pranešama, M.Šaimijevas siekė surengti M.Cemilevo ir V.Putino susitikimą Kremliuje, tačiau D.Peskovas nepatvirtino, jog toks pokalbis planuojamas.

Krymas kovo 16 dieną planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos, po kurio, kaip prognozuojama, tas autonominis Ukrainos regionas bus sparčiai inkorporuotas į Rusijos teritoriją.

Krymo totoriai, kurie tradiciškai laikomi uoliais Ukrainos nepriklausomybės rėmėjais, reiškė didžiulį susirūpinimą dėl faktinės Rusijos pajėgų kontrolės pusiasalyje.

Totoriai labai įtariai žvelgia į Maskvą, nes beveik visi jų bendruomenės nariai Antrojo pasaulinio karo pabaigoje buvo ištremti į Centrinę Aziją, o į savo tėvynę pradėjo grįžti tik 9-o dešimtmečio pabaigoje.

Tačiau Tatarstano, kuris Rusijoje turi autonominės respublikos statusą, pareigūnai stengėsi nuraminti Krymo totorius, kad jiems nėra ko baimintis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius