Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 4d. 15:56

Laidų vedėjas Rushas Limbaugh atsiprašė studentės už tai, kad pavadino ją šliundra

Rushas Limbaugh
Scanpix/ AP nuotr. / Rushas Limbaugh

Dešiniųjų pažiūrų pokalbių laidos vedėjas Rushas Limbaugh, kuris sulaukė griežtos kritikos dėl to, kad vieną teisės studentę už paramą prezidento Baracko Obamos naujajai kontracepcijos politikai pavadino šliundra, šeštadienį merginos atsiprašė už savo „įžeidžiamus žodžius“.

Triukšmas dėl R.Limbaugh komentarų, išsakytų per jo įtakingą radijo laidą, paskatino B.Obamą penktadienį paskambinti 30-metei Džordžtauno universiteto teisės studentei ir moterų teisių aktyvistei – Sandrai Fluke. Prezidentas pareiškė jai savo paramą.

„Pasirinkau ne pačius geriausius žodžius ir bandydamas kalbėti su humoru sukėliau sąmyšį (visoje) šalyje, – sakoma rašytiniame R.Limbaugh pareiškime. – Nuoširdžiai atsiprašau p. Fluke už tuos įžeidžiamus žodžius.“

S.Fluke, kuri kovoja už tai, kad kontracepcija būtų prieinama visoms moterims, atsidūrė rinkimų metais vykstančios B.Obamos ir respublikonų kovos šiuo klausimu sūkuryje. Pagal prezidento politiką į sveikatos draudimo planus reikia įtraukti ir kontracepciją.

Su religinėmis bendruomenėmis susijusios organizacijos, Katalikų bažnyčia ir socialiniai konservatoriai protestavo dėl šios politikos, kurią vadina religijų laisvės pažeidimu. Senato respublikonai šią savaitę nesėkmingai bandė šią politiką panaikinti.

S.Fluke praėjusį mėnesį per Atstovų Rūmų demokratų debatus kalbėjo, kad Vašingtone esančio Džordžtauno universiteto – seniausio JAV katalikiško ir jėzuitiško universiteto – studentės patiria finansinių sunkumų, nes jų sveikatos draudimas neapima kontracepcijos, ir kai kuriais atvejais jos liaujasi vartojusios kontraceptines priemones, nes jos joms per brangiai atsieina.

R.Limbaugh, įtakingas konservatyvių pažiūrų komentatorius, garsėjantis negailestingu stiliumi, išjuokė šiuos S.Fluke komentarus.

Fluke, kuri stoja prieš Kongreso komitetą ir sako, jog jai reikia sumokėti, kad ji galėtų užsiimti seksu. Kuo tai ją padaro? Tai padaro ją šliundra, teisingai? Padaro ją prostitute.

„Ką tai sako apie šią... Fluke, kuri stoja prieš Kongreso komitetą ir sako, jog jai reikia sumokėti, kad ji galėtų užsiimti seksu. Kuo tai ją padaro? Tai padaro ją šliundra, teisingai? Padaro ją prostitute. Ji nori, jog jai būtų mokama, kad ji užsiimtų seksu“, – trečiadienį per savo radijo laidą sakė R.Limbaugh.

Ketvirtadienį jis sakė: „Jeigu mokėsime už jūsų kontraceptines priemones, tokiu būdu mokėdami jums, kad jūs užsiimtumėte seksu, mes už tai kažko norėtume irgi. Ir aš jums pasakysiu, kas tai: mes norime, kad paskelbtumėt tas vaizdajuostes internete, kad mes visi galėtume pasižiūrėti.“

Šeštadienį paskelbtame rašytiniame atsiprašyme R.Limbaugh sako, kad nenorėjo asmeniškai užsipulti S.Fluke, bet „pasirinko ne tuos žodžius“, kai bandė perteikti savo mintį.

Keli R.Limbaugh rėmėjai pareiškė, kad po tokių kurstytojiškų komentarų nebesireklamuos jo laidoje, o interneto rezervinio duomenų kopijavimo kompanijos „Carbonite“ vadovas Davidas Friendas pasakė, jog tam, kad jis persigalvotų, atsiprašymo nepakanka.

„Ponas Limbaugh savo itin asmeniškais išpuoliais prieš panelę Fluke peržengė visas priimtinas padorumo ribas“, – tinklaraštyje rašė D.Friendas.

„Net jeigu ponas Limbaugh dabar paskelbė atsiprašymą, mes vis dėlto nusprendėme atšaukti savo reklamą iš jo šou. Tikimės, kad mūsų veiksmai, drauge su kitų reklamuotojų, kurie jau atšaukė savo reklamas, veiksmais, galiausiai prisidės prie civilizuotesnio viešo diskurso“, – sakė jis.

S.Fluke, kuri anksčiau „Reuters“ sakė, jog iš pradžių įsižeidė, o paskui pasipiktino R.Limbaugh komentarais, išreiškė viltį, kad dėl šio incidento daugiau žmonių sužinos apie naująją politiką.

R.Limbaugh atsiprašymo ji dar nekomentavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min