Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 22d. 12:10

Lenkai pasipiktino Didžiosios Britanijos karaliene: mokesčių mokame gerokai daugiau, nei gauname socialinių išmokų

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (2011 m.)
PA/„Scanpix“ nuotr. / Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (2011 m.)

Demagogija netinka monarchei. Taip rašo vienas didžiausių Lenkijos dienraščių „Rzeczpospolita“, piktindamasis Elizabeth II išsakyta mintimi, kad emigrantai piktnaudžiauja Jungtinės Karalystės socialine sistema.

Anot Lenkijos žiniasklaidos, tokias mintis karalienė išsakė prieš  dvi savaites sakytoje kalboje, kurią jai parengė premjeras Davidas Cameronas ir kuri turėjo pateisinti imigracijos sistemos reformą. Tačiau esą kalboje išsakytos mintys prasilenkia su tiesa.

„Rzeczpospolita“ cituoja prestižinio Londono Nacionalinio ekonomikos ir socialinių tyrimų instituto atstovus, kurie teigia, kad imigrantų iš Europos Sąjungos mokami mokesčiai Didžiosios Britanijos biudžetui yra 37 proc. didesni, negu jų gaunama socialinė parama. Kalba esą eina apie milijardus svarų sterlingų, kuruos atvykėliai iš Lenkijos ir kitų ES šalių skiria pačių britų pensijoms, sveikatos apsaugai ar socialinėms išmokoms. Bendra išmokų suma šioje šalyje siekia beveik 550 mlrd. svarų sterlingų.

„Emigrantų indėlis į socialinį fondą yra milžiniškas. Tai daugiausia jauni žmonės, kurie rečiau serga. Taip pat jie kur kas labiau linkę imtis darbų, kurių patys anglai vengia“, – teigė Sarah Mulley, instituto direktoriaus pavaduotoja.

Lenkai tvirtina, kad iš 521 tūkst. emigrantų iš Lenkijos tik 2,6 proc. gyvenančių Didžiojoje Britanijoje yra bedarbiai, o šis skaičius tris kartus mažesnis, negu bendras nedarbo lygis šalyje. Taip pat esą kalėjimuose sėdinčių lenkų skaičius nėra toks milžiniškas, kaip tvirtina Anglijos žiniasklaida – iš viso įkalinimo įstaigose laiką leidžia 807 lenkai, vadinasi, 155 asmenys 100 tūkst. žmonių. Bendrai paėmus Didžiojoje Britanijoje 149 asmenys iš 100 tūkst. gyventojų atlieka įkalinimo bausmes.

Labiausiai britus piktina, kad emigrantai naudojasi jų sveikatos apsaugos sistema ir tokiu būdu esą apsunkina pačių britų galimybes gauti pagalbą. Nors pateikiamos sumos, kiek tai kainuoja valstybės biudžetui, prieštaringos – vienų teigimu, siekia daugiau nei 200 mln. svarų sterlingų, kitų – vos 7 mln. per metus, patys lenkai įsitikinę, kad nereikia net tiek, kadangi jų tautiečiai mieliau naudojasi naujai steigiamų lenkiškų gydymo įstaigų (tokių vien Londone jau yra per 20) paslaugomis, nes jos esą kokybiškesnės, nors už tai tenka mokėti iš savo kišenės.

„Rzeczpospolita“ teigia, kad gegužės 8-osios kalboje karalienė pareiškė, kad „naujosios taisyklės garantuos, kad šalis pritrauks žmones, kurie prisidės prie bendros gerovės, bet neįsileis tų, kurie to nedarys“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min