2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Lenkija pasienyje su Slovakija įves patikrinimus nelegaliai migracijai stabdyti

Lenkija pirmadienį pranešė planuojanti įvesti pasienio kontrolę transporto priemonėms, atvykstančioms iš Slovakijos, siekdama kovoti su neteisėta migracija šiuo maršrutu.
REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.

Prieš imigrantus nukreipta retorika jau daugelį metų yra Lenkijos valdančiosios konservatorių partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), kuri rengiasi kitą mėnesį vyksiantiems visuotiniams rinkimams, politikos akcentas.

Lenkija ir Slovakija priklauso Europos atvirų sienų Šengeno erdvei. Joje pasienio kontrolę leidžiama atnaujinti tik išskirtinėmis aplinkybėmis.

„Nelegalūs imigrantai keliauja vadinamuoju Balkanų keliu per Vengriją, Slovakiją, nes tarp Lenkijos ir Slovakijos nėra sienos, tik Šengeno siena“, – rinkimų kampanijos metu sakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis).

„Nurodžiau vidaus reikalų ministrui pradėti tikrinti tuos mikroautobusus, furgonus, lengvuosius automobilius, autobusus, kuriuose, kaip įtariama, yra nelegalių imigrantų“, – pridūrė jis. Jo žodžiai cituojami Lenkijos naujienų agentūros PAP pranešime.

Slovakijoje pastaruoju metu padaugėjo migrantų.

Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius šalyje aptikta apie 24 500 nelegaliai atvykusių migrantų, dauguma – iš Serbijos per Vengriją. Slovakijos policijos duomenimis, per visus praėjusius metus jų buvo beveik 10 900, o prieš tai – tik po kelis šimtus per metus.

Slovakijos policijos viršininkas Stefanas Hamranas sakė, kad 97 proc. nelegalių migrantų Slovakijoje prisistato sirais. Sirai pagal tarptautines taisykles negali būti sulaikyti ar deportuoti.

S. Hamranas teigė, kad atlikę administracines procedūras Slovakijoje, migrantai toliau keliauja į Vakarų Europą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min