Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijoje prisaikdinta Ewos Kopacz vadovaujama vyriausybė

Ewa Kopacz
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ewa Kopacz
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmadienį prisaikdino pertvarkytą vyriausybę, kuriai vadovauja nauja premjerė Ewa Kopacz.

Vyriausybės vadovo poste E.Kopacz pakeitė Donaldą Tuską, kuris šį mėnesį atsistatydino ir gruodį taps naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku.

B.Komorowskis sakė, kad vienas iš naujosios vyriausybės laukiančių uždavinių yra „paruošti Lenkiją neišvengiamiems debatams dėl mūsų pozicijos stiprinimo besiintegruojančioje Europoje“.

„Galvoje turiu diskusijas ir po jų galimą sprendimą dėl narystės euro zonoje“, – sakė jis vyriausybės prisaikdinimo ceremonijoje.

Prisijungti prie euro zonos Lenkija yra įsipareigojusi pagal 2004 metų stojimo į ES sutartį, tačiau kol kas neskuba, nes dėl to reikėtų pakeisti šalies konstituciją.

Kalbėdamas apie Lenkijos pergalę prieš brazilus pasaulio vyrų tinklinio čempionato finale sekmadienį, B.Komorowskis pareiškė: „Manau, kad tai geras ženklas...Tokio pasisekimo ir komandinio darbo linkiu ir Kopacz vyriausybei bei mums visiems“.

Kol kas E.Kopacz leido suprasti neketinanti užimti griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu – tai netiesiogiai patvirtina ir faktas, kad pertvarkytame kabinete nebėra Radoslawo Sikorskio.

Naujoji vyriausybė žada tęsti D.Tusko centro dešiniųjų Piliečių platformos (PO) politiką, tačiau ji dirbs tik vienus metus, todėl prognozuojama, kad pagrindinį dėmesį skirs pastangoms užsitikrinti perrinkimą.

Kol kas E.Kopacz leido suprasti neketinanti užimti griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu – tai netiesiogiai patvirtina ir faktas, kad pertvarkytame kabinete nebėra Radoslawo Sikorskio, kuris eidamas užsienio reikalų ministro pareigas aštriai kritikavo Maskvą dėl jos agresijos prieš Ukrainą.

Spalio 1 dieną Seimas balsuos dėl pasitikėjimo naujuoju kabinetu. Manoma, kad E.Kopacz kabinetas sulauks parlamento palaikymo, nes valdančioji koalicija jame turi daugumą.

E.Kopacz pakeitė penkis ministrus ankstesnėje Donaldo Tusko vyriausybėje.

Grzegorzas Schetyna pakeitė R.Sikorskį. Šis politikas yra Pilietinės platformos (PO) ir Lenkijos liaudies partijos (PSL) valdančiosios koalicijos kandidatas pakeisti E.Kopacz Seimo pirmininko pareigose.

Vyriausybėje taip pat dirbs buvęs Seimo pirmininkės pavaduotojas Cezary Grabarczykas, kuris pakeis Mareką Biernackį teisingumo ministro poste.

Naująja vidaus reikalų ministre tapo PO narė Teresa Piotrowska, pakeitusi Bartlomiejų Sienkiewiczių. 

Geležinkelių bendrovės „PKP SA“ valdybos narė Maria Wasiak vadovaus Infrastruktūros ir regionų plėtros ministerijai, pakeitusi Elzbietą Bienkowską, kuri buvo deleguota tapti Europos Sąjungos (ES) komisare, atsakinga už vidaus rinką, pramonę, verslumo politiką ir smulkųjį bei vidutinį verslą.

Administracijos ir skaitmeninės darbotvarkės ministro postą perėmė PO deputatas Andrzejus Halickis, pakeitęs Rafalą Trzaskowskį. 

PSL deleguoti ministrai liks savo postuose: vicepremjeras ir ūkio ministras Januszas Piechocinskis, darbo ir socialinės politikos ministras Wladyslawas Kosiniakas-Kamyszas ir žemės ūkio bei kaimo plėtros ministras Marekas Sawickis. 

Tomaszas Siemoniakas toliau dirbs gynybos ministro poste ir bus paskirtas premjerės pavaduotoju.

Tomaszas Siemoniakas toliau dirbs gynybos ministro poste ir bus paskirtas premjerės pavaduotoju.

Tarp liekančių ankstesnėse pareigose – iždo ministras Wlodzimierzas Karpinskis, finansų ministras Mateuszas Szczurekas, aplinkos ministras Maciejus Grabowskis, sporto ministras Andrzejus Biernatas, kultūros ministrė Malgorzata Omilanowska, švietimo ministrė Joanna Kluzik-Rostkowska, aukštojo švietimo ir mokslo ministrė Lena Kolarska-Bobinska, sveikatos apsaugos ministras Bartoszas Arlukowiczius bei premjerės kanceliarijos vadovas Jacekas Cichockis.

Anksčiau pirmadienį E.Kopacz oficialiai atsistatydino iš Seimo pirmininkės pareigų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min