Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 5d. 22:11

Lenkijos Bažnyčia nutraukė nuomos sutartį su liberaliu katalikišku savaitraščiu

Lenkijos vėliava
123RF.com nuotr. / Lenkijos vėliava

Lenkijoje leidžiamas liberalus katalikiškas savaitraštis, neseniai kritikavęs kai kuriuos Bažnyčios aukšto rango pareigūnus, paskelbė, kad Krokuvos bažnytinė valdžia nutraukė leidinio redakcijos nuomos, trukusios kone 76 metus, sutartį.

Savaitraštis „Tygodnik Powszechny“ socialiniame tinkle „Facebook“ ir savo interneto svetainėje pranešė, kad pirmadienį gavo Krokuvos kurijos laišką, kuriame redakcija informuojama, kad per tris mėnesius turi išsikraustyti. Kurijai priklauso 12-uoju numeriu pažymėtas Vyslos gatvės pastatas, kuriame žurnalo redakcija dirbo nuo 1945 metų.

Žurnalo redakcija nenurodė, ar jai buvo paaiškintas toks sprendimas, tačiau sakė, kad išsikraustymas iš seno pastato miesto centre į naują vietą suteiks galimybę techniškai atsinaujinti.

Kurija neatsakė į elektroninį laišką, kuriame buvo prašymas pakomentuoti.

Savo straipsniuose „Tygodnik Powszechny“ neseniai kritikavo prieš LGBT nukreiptus Krokuvos arkivyskupo Mareko Jedraszewskio komentarus. Žurnalas taip pat kritikavo kai kuriuos garsius Bažnyčios lyderius, tarp jų kardinolą Stanislawą Dziwiszą, buvusį velionio popiežiaus šventojo Jono Pauliaus II sekretorių, vengiančius kunigų pedofilų Lenkijoje ir pasaulyje klausimo.

Lenkijai atstovaujanti Europos Parlamento narė Roza Thun išreiškė savo paramą šiam savaitiniam žurnalui.

„Dėl tokių užkietėjusių kunigų kaip Jedraszewskis Katalikų Bažnyčia praranda tikinčiuosius. „Tygodnik“ perkels redakciją kitur ir augs, o vyskupija...“, – antradienį feisbuke parašė R.Thun.

1945-aisiais įkurtas leidinys garsėja atvirumo propagavimu ir nuodugniu dialogu apie Bažnyčią, tikėjimą bei Lenkijos visuomenę. Leidinys yra paskelbęs katalikų ir liberalų intelektualų, tarp jų Nobelio premijomis pagerbtų poetų Wislawos Szymborskos ir Czeslawo Miloszo, straipsnių bei literatūros kūrinių.

Lenkijos Katalikų Bažnyčia šimtmečius buvo labai gerbiama ir turėjo didelį autoritetą, taip pat ir dėl tvirtos prodemokratinės pozicijos komunistų valdymo dešimtmečiais iki 1989-ųjų. Šiuo metu Lenkijos Bažnyčią remia dešiniojo sparno vyriausybė, bet šie glaudūs ryšiai vis labiau kritikuojami.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min