Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos pilietės: L.Kaczynskio nemėgome, bet to jam nelinkėjome

Lechas Kaczynskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lechas Kaczynskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

BBC bendravo su dvejomis Lenkijos pilietėmis, apibūdinusiomis Lenkijoje šeštadienį tvyrančias žmonių nuotaikas.

Kamila Kasprzak, 24 m.

Buvau kavinėje, kai išgirdau naujienas. Žinios labai greitai pasklido po visą šalį SMS žinutėmis. Visi buvo šokiruoti. Dabar viskas truputį aprimo, bet vis tiek esame šoko būsenoje. Laukiame, kol šalies premjeras kreipsis į tautą.

Niekada nerėmiau L.Kaczynskio – jis buvo labai nepopuliarus. Gatvėse ir šiandien apie jį galima išgirsti įvairių komentarų. Tačiau nepaisant viso to, jis yra mūsų prezidentas. Niekas nenorėjo, kad jam taip nutiktų.

Be to, žmonės įtariai žiūri į įvykusią katastrofą. Lėktuve buvo tiek daug svarbių pareigūnų. Žmonės klausia, kodėl ši katastrofa įvyko. Manau, kad tam galėjo būti daug politinių priežasčių. Mūsų santykiai su Rusija jau yra labai sudėtingi. Dabar jie gali tapti dar sudėtingesni.

Monika Sidor, 26 m. Londonas

Aš visa drebu. Esu apimta šoko. Naujienos siaubingos. Man ką tik iš Lenkijos skambino mama. Ji verkė. Nors ji nemėgo L.Kaczynskio, ji niekada jam nebūtų linkėjusi tokios tragedijos. Lėktuve buvo ir tiek daug kitų keleivių – daug Lenkijoje gerai pažįstamų veidų. Taigi jaučiamės taip, tarsi ši tragedija mus būtų palietusi labai asmeniškai. Prezidentas buvo iš mūsų miesto – Gdansko. Taigi jaučiau sąsają su juo, nors jis atstovavo politinei dešinei, o aš palaikau politinei kairei atstovaujančius politikus.

Vakar buvau Lenkijoje – oro uoste. O šįryt gavau SMS žinutę iš draugės, kad prezidentas negyvas. Nuo tada man visi skambina.

Ar tai pakenks mūsų santykiams su Rusija? Tai priklauso nuo to, kas paaiškės apie lėktuvo katastrofą. Turi būti atsakyta į daugybę klausimų. Mes girdėjome, kad lėktuvas bandė leistis keturis kartus. Tai kokį patarimą Rusijos oro kontrolė davė pilotams? Atminkit, kad lėktuvą valdė geriausi Lenkijos pilotai.

Gaila, nes Rusijos ir Lenkijos santykiai taisėsi. Niekada nebuvome geri draugai, todėl visi buvo laimingi, kad santykių klimatas keitėsi. Dabar, staiga, įvyksta ši siaubinga katastrofa.

Komentarai
Temos Lenkija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min