Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 24d. 17:21

Lenkijos valdžia pralaimėjo bylą Europos Teisingumo Teisme dėl teismų pertvarkos

EP rinkimai Lenkijoje domina daugiau rinkėjų nei anksčiau
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos ir ES vėliavos

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas pirmadienį paskelbė, kad sumažindama Aukščiausiojo Teismo teisėjų ir kitų teisėjų pensinį amžių Lenkijos Vyriausybė pažeidė ES teisės reikalavimus, skelbia Lenkijos žiniasklaida. Dėl šios reformos į teismą kreipėsi Europos Komisija.

Šis nuosprendis liečia 2017 m. liepą priimtą sprendimą, kuriuo buvo nustatytas pensinis amžius Lenkijos teisėjams. Įgyvendinant reformas buvo sumažintas Aukščiausiojo Teismo teisėjų ir bendrosios kompetencijos teismų teisėjų, taip pat prokurorų pensinis amžius. Vyrai įpareigoti išeiti į pensiją sulaukę 65 metų, moterys – 60 metų. Anksčiau amžius abiejų lyčių atstovams tai galiojo nuo 67 metų.

Šie pokyčiai sukėlė didžiulį nepasitenkinimą Lenkijoje – minios žmonių rinkosi į protesto mitingus miestų gatvėse.

ES Teisingumo Teismas savo sprendimą motyvavo tuo, kad Lenkijos sprendimas riboja teisėjų nepriklausomumą ir pažeidžia valdžių atskyrimo principą. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad prezidentas galėjo nurodyti, kurie teisėjai lieka savo postuose, o kas jau negali į juos pretenduoti.

Tai jau antroji byla, iškelta Europos Komisijos Lenkijos dešiniojo sparno vyriausybei. Vyriausybė tvirtino, kad šiomis reformomis siekiama kovoti su korupcija ir pertvarkyti teismų sistemą, vis dar persekiojamą Lenkijos komunistinių laikų palikimo.

Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Pernai Lenkijos vyriausybė suspendavo įstatymą dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjų pensinio amžiaus sumažinimo, vykdydama laikiną ETT sprendimą.

Dabar šalis turi nedelsdama imtis priemonių vykdyti pirmadienį paskelbtą Teismo nutartį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min