Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Libijoje atidėtas balsavimas dėl pasitikėjimo nauja vyriausybe

Libijos parlamentas atidėjo pirmadienį turėjusį įvykti balsavimą dėl pasitikėjimo nauja Jungtinių Tautų palaikoma vienybės vyriausybe, nors ši sustiprino savo pozicija, perimdama dviejų ministerijų kontrolę.
Philipas Hammondas Libijoje
Philipas Hammondas Libijoje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Deputatai sakė naujienų agentūrai AFP, kad tarptautinės bendruomenės pripažįstamo parlamento specialus posėdis, turėjęs įvykti rytiniame Tobruko mieste, nebuvo surengtas dėl „didelių nesutarimų“.

„Šiandien negalėjome surengti posėdžio. Esama didelių nesutarimų, dėl ko turėtume balsuoti pirmiau: dėl pasitikėjimo ar dėl konstitucijos pataisų“, – sakė įstatymų leidėjas Abu Bakras Beira.

„Posėdis buvo atidėtas iki rytojaus; tikėkimės, kad jis įvyks“, – pridūrė jis.

Kitas deputatas, Khalifa Daghari, nurodė, kad buvo suformuotas vienybės vyriausybės šalininkų ir priešininkų komitetas, kuriame bus mėginama rasti abiem pusėms priimtiną sprendinį.

„Jeigu mes jį pasieksime, surengsime posėdį rytoj. Jeigu ne – mėginsime toliau“, – sakė Kh.Daghari.

Nors Libijoje išlieka didelių abejonių dėl paskirto premjero Fayezo al Sarrajo kabineto, Britanijos užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas atskrido į Tripolį pirmadienį, tuojau po praeitą savaitę įvykusių Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos diplomatijos vadovų vizitų, per kuriuos buvo tariamasi dėl pagalbos naujai administracijai.

Tarptautinė bendruomenė laiko Nacionalinės santarvės vyriausybę geriausia viltimi naftos turtingai Libijai, kuri buvo krečiama chaoso nuo 2011 metų, kai buvo nuverstas ir nužudytas diktatorius Muamaras Kadhafi.

Susirūpinimą dėl padėties toje šalyje didino džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) stiprėjimas Libijoje, baiminantis, kad ši valstybė gali tapti nauja ekstremistų tvirtove, esančia vos už 300 km nuo Italijos.

Šalyje veikiantys žmonių kontrabandininkai taip pat kursto chaosą ir prisideda prie neteisėtų migrantų antplūdžio į Europą per Viduržemio jūrą.

Vienybės vyriausybė, sudaryta pagal valdžios pasidalijimo sutartį, kuriai dalis Libijos įstatymų leidėjų pritarė gruodį, stengėsi įtvirtinti savo valdžią, bet jai reikalingas oficialus parlamento palaikymas ir šalyje įkurtos alternatyvios administracijos pritarimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius