Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 15d. 06:03

Lietuvos diplomatijos sunkiasvorių ginčas: ar reikia NATO dialogo su Rusija

A.Januška ir V.Ušackas 15MAX
15min nuotr. / A.Januška ir V.Ušackas
Buvusio užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko kartu su bendraautoriais tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbtas straipsnis apie NATO ir Rusijos dialogo svarbą sukėlė diskusijų audrą Lietuvoje. Straipsnio autoriai teigia, kad tiek Rusija, tiek Vakarų aljansas turi imtis priemonių, kad incidentai per karines pratybas nevirstų didesniu konfliktu. Kritikai teigia, kad tokia pozicija naudinga Maskvai.

Nepriklausomybės akto signataras, ilgametis diplomatas Albinas Januška sukritikavo straipsnį, nes jis „atitinka Kremliaus naratyvą“.

Diskusijas sukėlė „Project Syndicate“ leidinyje publikuotas tekstas „Karo žaidimai nėra žaidimas“ („War games are no game“), kurį V.Ušackas parašė kartu su bendraautoriais – Dmitrijumi Treninu, kuris yra Maskvos Karnegio centro direktorius ir Grahamu Stacey, išėjusiu į pensiją vyresniuojuo Karališkųjų oro pajėgų karininku, Europos lyderystės tinklo vyresniuoju konsultantu.

Jie teigė, kad „nuo 2014 m. konflikto Ukrainoje pasaulėžiūrų susidūrimai tapo giliai įsišakniję tarp NATO ir Rusijos politikos formuotojų. Dabar matome naujos rūšies konfrontaciją, kupiną karinės rizikos“.

„Artėjant kitam „rudens pratybų sezonui“ – su tokiais įvykiais kaip Rusijos „Zapad-2021“ ir NATO „Ramstein Alloy“ bei „Joint Warrior“ – skubiai reikia sušvelninti pavojų, kad pratybos netaptų konflikto įsižiebimo priežastimi“, – rašoma tekste.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min