Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 13d. 12:00

„Lokomotiv“ komandą pražudžiusios katastrofos metu išgyvenęs keleivis papasakojo, kaip tai įvyko

Rusijoje sudužo lėktuvas Jak-42
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijoje sudužo lėktuvas Jak-42

Lėktuvo Jak-42 katastrofos metu vienintelis likęs keleivis – borto inžinierius Aleksandras Sizovas – papasakojo apie tragediją, pražudžiusią ledo ritulio komandos „Lokomotiv“ žaidėjus.

A.Sizovas pirmą kartą po tragedijos bendravo su žurnalistais, praneša naujienų portalas newsru.com. Jis sakė, kad jau lėktuvui įsibėgėjant ant pakilimo tako tapo akivaizdu – viskas vyksta ne pagal planą.

„Praėjus kuriam laikui keleiviai ėmė jaudintis, kodėl nepakylame. Dar po kurio laiko supratau, kad mes važiuojame per gruntą. Pakilome nuo grunto, ir aš supratau, kad lėktuvas lūžta, mes tuoj sudušime“, – pasakojo žurnalistams borto inžinierius.

Lėktuvo katastrofos metu A.Sizovas nebuvo prisisegęs saugos diržu. „Smūgio metu viskas ėmė skrieti aplinkui, į mane kažkas smarkiai trenkėsi, visa dešinioji lėktuvo pusė buvo sulaužyta. Vandenyje aš jau, tiesą sakant, nieko nemačiau, aplinkui nieko praktiškai nepastebėjau – nei gaisro, nei gelbėtojų, nei lėktuvo – nieko“, – sakė A.Sizovas.

Pirmas akimirkas po lėktuvo katastrofos A.Sizovas sunkiai prisimena. Tai, kad jis bandė iš ugnies ištraukti savo kolegą, jam vėliau papasakojo policininkai. Tuo metu Aleksandras patyrė ir didelius kairės rankos nudegimus.

A.Sizovas pasakojo, kad jis pats prieš skrydį dalyvavo lėktuvo apžiūroje, kuri parodė, jog orlaivio būklė – ideali. Pasiruošimas skrydžiui vyko be skubėjimo, įprastiniu režimu.

Borto inžinierius negali pasakyti, ar lėktuvui įsibėgėjant nebuvo nuspaustas stabdys. Viena iš pagrindinių katastrofos versijų yra ta, kad kilimo metu vienas iš pilotų buvo nuspaudęs stabdį, dėl to laineriui nepavyko sėkmingai atlikti skryžio.

Lėktuve Jak-42, kuris rugsėjo 7 dieną sudužo bandydamas pakilti iš Jaroslavlio Tunošnos oro uosto, buvo ledo ritulio „Lokomotiv“ komanda, skridusi į varžybas Minske. Žuvo 44 žmonės – 37 keleiviai ir septyni ekipažo nariai.

Gyvas liko tik borto inžinierius A.Sizovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min