Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 06 06, 14:56 Atnaujinta 2015 06 06, 15:16

Lygybės eitynės Kijeve: milicija vaikėsi ultradešiniųjų radikalus, kurie vaikėsi eitynių dalyvius

Seksualinių mažumų teisių aktyvistai šeštadienio rytą surengė lygybės eitynes Kijevo centre, kurios nutrūko greičiau negu po pusvalandžio, prasiveržus smurtui. Renginio metu milicininkų buvo daugiau negu eitynių dalyvių.
Pirmajame Kijevo gėjų parade nepavyko išvengti smurto
Pirmajame Kijevo gėjų parade nepavyko išvengti smurto / „Scanpix“ nuotr.

Prasidėjus gėjų paradui Obolonskajos krantinėje Ukrainos sostinės centre, į renginio vietą prasiveržė kelios dešimtys agresyviai nusiteikusių ultradešiniųjų aktyvistų, sakė įstatymų leidėjas Serhijus Leščenka.

VIDEO: Lygybės eitynės Kijeve

Prieš renginį dalyviams viešai grašino „Dešiniojo sektoriaus“ („Pravyj Sektor“) atstovai. 

Radikalų sprogdinti užtaisai buvo pripildyti metalinio šrapnelio.

„Kelios dešimtys ultradešiniųjų aktyvistų prasiveržė į Kijevo gėjų parado vietą ir metė 5-10 petardų. VRM pareigūnai sulaikė chuliganus“, – deputatas nurodė savo „Twitter“ pranešime, pridūręs, kad radikalų sprogdinti užtaisai buvo pripildyti metalinio šrapnelio.

„Kyiv Post“ pranešė, kad per šį incidentą buvo sužeisti penki milicininkai, sulaikyta mažiausiai 25 chuliganai. Skelbiama, kad buvo užpulti 8 eitynių dalyviai, 3 iš jų - išgabenti į ligoninę.

Raudonojo Kryžiaus atstovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad nukentėjusiam milicininkui buvo pažeista kaklo vena. „Tai sunki kaklo trauma“, – atstovas sakė įvykio vietoje.

Kaip pranešama, taip pat buvo sužeistas vienas iš užpuolikų.

Socialiniuose tinkluose buvo liejama kritika, kad renginio dalyviams nebuvo parengta jokio evakuacijos plano. „Milicija vaikosi ultradešiniuosius užpuolikus, kurie vaikosi LGBT aktyvistus“, – rašė „Newsweek“ ir „The Times“ žurnalistas Ukrainoje Maximas Tuckeris.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min