Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Marine Le Pen: naujasis Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų veidas

Marine Le Pen
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Marine Le Pen
Šaltinis: BNS
0
A A

Marine Le Pen yra ne tik Prancūzijos Nacionalinio fronto įkūrėjo duktė, bet ir patyrusi politikė, kuri, kaip naujoji Fronto lyderė, viliasi nušlifuoti rasistine laikomos partijos įvaizdį.

M.Le Pen papiktino tradicionalistus, kurie laiko ją iškilėle, turėjusia naudos iš savo tėvo padėties. Tačiau ji savo jėgomis pelnė politinių postūmių, o sekmadienį buvo oficialiai paskelbta tėvo įpėdine Nacionalinio fronto (NF) lyderio poste.

Šiai šviesiaplaukei, du kartus išsiskyrusiai ir tris vaikus turinčiai moteriai priskiriami nuopelnai dėl partijos, kurioje nuo pat įsteigimo 1972 metais dominavo kategoriškais komentarais garsėjantis jos tėvas Jeanas–Marie Le Penas, įvaizdžio sušvelninimo.

Jauniausioji J.–M.Le Peno duktė, kuri iš tėvo paveldėjo gilų balsą ir tvirtą smakrą, jam šeštadienį sakant atsisveikinimo kalbą, sėdėjo pirmoje eilėje ir negalėjo suvaldyti ašarų.

42 metų Marine buvo išrinkta į postus vietos ir regioninėse tarybose, o 2004 metais – į Europos Parlamentą. Ji taip pat buvo FN teisinė vadovė, o 2007 metais, tėvui siekiant prezidento posto, tapo savo partijos atstove.

Analitikai ją priskiria Europos kraštutinių dešiniųjų „naujojo amžiaus“ lyderiams, siekiantiems nusikratyti fašistinės savo pirmtakų stigmos.

Jos strategija tokia: neutralizuoti seksistinę, antisemitinę tėvo reputaciją ir susitelkti į antiimigracinę, antiislamišką darbotvarkę kaip pozityvią prancūziškųjų vertybių gynybą.

„Ji įkūnija naują politinę kartą Nacionaliniame fronte, kuri nori jį modernizuoti ir (padaryti taip, kad) jis nebeatrodytų senamadiškas“, – sakė kraštutinių dešiniųjų specialistė Nonna Mayer iš elitinės politologijos mokyklos „Sciences–Po“.

Kritikai sako, kad Marine Le Pen atstovauja tam pačiam senam, tik naujais drabužiais aprengtam Frontui ir naudojasi baltųjų rinkėjų emocijomis dėl Prancūzijos didelės musulmonų bendruomenės.
Kaip ir jos tėvas, ji nevengė kelti pasipiktinimo savo tiesmukais komentarais. Praėjusį mėnesį ji musulmonų meldimąsi Prancūzijos gatvėse prie perpildytų mečečių palygino su nacių okupacija.


„Tai tikrasis kraštutinių dešiniųjų veidas, kuris nė kiek nepasikeitė, ir Marine Le Pen yra tokia pat pavojinga kaip ir Jeanas–Marie Le Penas“, – atkirto Socialistų partijos atstovas Benoit Hamonas. Jeanas–Marie Le Penas šeštadienį gausiai susirinkusiems savo šalininkams sakė esąs įsitikinęs, kad jį lyderio poste pakeisiantis žmogus „atves Nacionalinį frontą į valdžią“.

Marine sako, jog jos gyvenimą visiems laikams paženklino tai, kad ji 1976 metais, būdama vos aštuonerių, matė pasikėsinimą į tėvo gyvybę.

Vienoje knygoje ji aprašė, kaip pabudo, kai bomba Paryžiuje sunaikino namą, kuriame miegojo Le Penų šeima.

„Nuo to momento iš tiesų gyvenau jausdama pavojų, – 2006–aisiais rašė ji. – Tai tapo svarbiu mano aplinkos ir (to), kokia esu, elementu“.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min