Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Maskva neketina prisiimti atsakomybės už Malaizijos lėktuvo MH17 numušimą

Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį pareiškė, jog Maskva rengiasi trišalėms konsultacijoms su Australija ir Nyderlandais dėl reiso MH17 Malaizijos lėktuvo numušimo virš Rytų Ukrainos 2014 metais, tačiau už šį incidentą atsakomybės prisiimti neketina.
Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Vis dėlto dėmesio centre bus ne „Rusijos juridinės atsakomybės už katastrofą pripažinimas“, o visa virtinė klausimų, susijusių su šiuo incidentu ir turinčių principinę reikšmę nustatant tikrąsias (jo) priežastis“, – pareiškė Rusijos URM atstovė Marija Zacharova.

„Rusija yra pasirengusi dalykiškam ir profesionaliam pokalbiui apie visus vykdomo tarptautinio tyrimo aspektus, o kitoks požiūris vargu ar turės praktinę vertę“, – tvirtino M.Zacharova.

Rusų URM atstovė sakė, kad dialogas dėl aviakatastrofos aplinkybių vyksta diplomatiniais kanalais, be to, Rusija esą reaguoja į Nyderlandų prokuratūros prašymus padėti.

„Norėtųsi gauti paaiškinimų, kaip tyrime naudojami ir įvertinami duomenys, kurių Rusija dideliais kiekiais perdavė ir tebeperduoda Nyderlandų pusei, – kalbėjo M.Zacharova. – Beje, tyrimas, kiek mes suprantame, dar nebaigtas, o į daugybę mūsų klausimų iki šiol nėra atsakyta.“

Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs laineris „Boeing 777“ 2014 metų liepos 17 dieną sudužo netoli prorusiškų Rytų Ukrainos separatistų bastiono Donecko. Žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės, įskaitant daug olandų.

Gegužę Nyderlandai ir Australija tiesiogiai apkaltino Maskvą dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerio numušimo rusų gamybos raketa BUK virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos 2014-aisiais.

Nyderlandų vadovaujama Jungtinė tyrėjų komanda (JIT) gegužės mėnesį priėjo prie išvados, kad raketa BUK-TELAR, kuria buvo numuštas reiso MH17 lėktuvas, buvo iš Rusijos 53-iosios priešlėktuvinių raketų brigados, įsikūrusios Kurske. Raketa, pasak tyrėjų, su konvojumi buvo atvežta į Rytų Ukrainą. Tokioms išvadoms pritarimą išreiškė kitos Vakarų valstybės.

Lapkritį 65 olandų, žuvusių per tą katastrofą, artimieji kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą Strasbūre, reikalaudami, kad Rusija prisiimtų atsakomybę už MH17 numušimą.

Tuo metu Rusija neigia bet kokią atsakomybę už to keleivinio lėktuvo numušimą ir yra pateikusi virtinę teorijų apie Kijevo kaltę.

Rugsėjį Maskva pranešė turinti „naujų įrodymų“, paremiančių jos teiginius, kad raketą BUK paleido Kijevo pajėgos. Rusijos gynybos ministerija tada paskelbė minimos raketos BUK serijos numerį ir sakė, kad ji buvo pagaminta ir nusiųsta į Ukrainą dar sovietiniais laikais, ir nuo to laiko nebuvo grįžusi į Rusijos teritoriją.

JIT savo ruožtu žadėjo „atidžiai“ išnagrinėti Maskvos tvirtinimus, tačiau pridūrė, kad anksčiau Rusijos pateikta informacija, pavyzdžiui, pranešimas apie radarų esą užfiksuotą ukrainiečių naikintuvą šalia MH17, buvo „neteisinga“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius