Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 28d. 13:28

Po dar vieno išpuolio Rusijos opozicija nusprendė statyti paminklą Boriso Nemcovo atminimui

Vandalai nusiaubė B.Nemcovo žūties vietą
vk.com / Vandalai nusiaubė B.Nemcovo žūties vietą

Nenustatyti asmenys civiliais rūbais naktį iš Boriso Nemcovo nužudymo vietos Maskvos centre likvidavo improvizuotą memorialą nužudytam opozicijos veikėjui, pranešė radijo stotis „Echo Moskvy“.

Pasak radijo stoties žurnalistų, visas gėles, nuotraukas ir žvakes jie išsinešė.

Šios radijo stoties vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas šeštadienį parašė socialiniame tinkle „Instagram“: „Į Nemcovo nužudymo vietą neša gėles, fotografijas ir Rusijos vėliavas“ ir pateikė šio vaizdo nuotrauką.

Memorialas pastarosiomis dienomis naikinamas jau antrą kartą.

Kovo 24 dieną buvo pranešta, kad nenustatyti asmenys nuniokojo improvizuotąjį memorialą, paliko užrašą ir tokio nuniokoto vaizdo nuotrauką paskelbė internete. Atsakomybę dėl šio akto prisiėmė judėjimas SERB, kurio narius esą papiktino siūlymas pavadinti šį tiltą B.Nemcovo vardu; šio judėjimo aktyvistai vadina B.Nemcovą „Rusijos interesų išdaviku“. Tačiau netrukus memorialas vėl buvo atkurtas.

Ketina statyti nuolatinį paminklą

Rusijos opozicija šeštadienį pareiškė, kad improvizuoto memorialo, įrengto aktyvisto Boriso Nemcovo nužudymo vietoje ant vieno tilto Maskvos centre, pašalinimas yra provokacija ir rengia peticiją, reikalaujančią, kad toje vietoje būtų įamžintas šio iškilaus Kremliaus kritiko atminimas.

„Manau, kad tai buvo provokacija, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė buvęs opozicijos aktyvistas Ilja Jašinas, buvęs B.Nemcovo bendražygis.

„Jeigu būtų veikusios oficialios miesto tarnybos, tuomet darbininkai būtų vilkėję uniformines liemenes, o merija viešai paaiškintų jų veiksmus, – pažymėjo jis. – Tai buvo dar viena Nemcovo žūties vietos išniekinimo akcija – kad ir kas ją būtų surengęs.“

„Valdžios nereagavimas į pirmąją išniekinimo akciją atrišo rankas tiems, kam patinka įžeidinėti mūsų draugo atminimą“, – skundėsi I.Jašinas.

Anksčiau improvizuotą memorialą mėginta išardyti kovo 24 dieną.

„Esu įsitikinęs, kad liaudies memorialas ant tilto egzistuos ilgai: tokios provokacijos tik mobilizuoja žmones, ir jie vėl neša gėles“, – sakė I.Jašinas

Pasak jo, aktyvistai renka parašus, kad B.Nemcovo atminimas būtų įamžintas ant minėto tilto memorialine lenta arba paminklu.

„Praėjus 40 dienų nuo jo žūties surinkti parašai bus perduoti valdžios organams kartu su oficialia peticija“, – nurodė I.Jašinas.

Radijo „Echo Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas šeštadienį rašė socialiniame tinkle „Instagram“, kad išardyto memorialo vietoje žmonės vėl deda gėles, nuotraukas ir Rusijos vėliavas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:39
00:19
02:00

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min