Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvos omonininkai skundžias dėl nepakeliamų darbo sąlygų

Rusijos ir Baltarusijos karo pratybų akimirkos
„Scanpix“ nuotr. / Specialiųjų pajėgų pratybos
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos elitinių specialiųjų policijos pajėgų (OMON) pareigūnai pasiuntė laišką šalies prezidentui, kuriame skundžiasi dėl viršininkų nuolat daromų pažeidimų, pirmadienį pranešė Rusijos žiniasklaida.

Precedento neturintis laiškas, kurį pasirašė apie dešimt Maskvos omonininkų, buvo išsiųstas Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui ir Generalinei prokuratūrai.

Lojalumu valdžiai garsėjantis OMON yra liūdnai pagarsėjęs savo „žygdarbiais“ vaikant opozicijos demonstracijas.

„Dalinyje, kurios pagrindinė užduotis – malšinti žmonių protestus gatvėse, bręsta maištas“, – rašo opozicijos savaitraštis „The New Times“, kuriam laiško autoriai davė interviu.

Savaitraštis išspausdino laiško ištraukas, kuriose pareigūnai skundėsi savo vadu, esą vadinusiu juos vergais, privalančiais elgtis, kaip jis nori. Dalinio viršininkas taip pat buvo įpareigojęs kiekvieną patrulį per budėjimą sulaikyti bent tris asmenis, o neįvykdžius šio plano buvo grasinama neišmokėti premijų.Dalinyje, kurios pagrindinė užduotis – malšinti žmonių protestus gatvėse, bręsta maištas.

„Mums tenka dirbti 10–15 dienų iš eilės, 17–20 valandų – be pietų“, – skundžiasi omonininkai. Vienas Kremliaus atstovas sakė kol kas nieko nežinantis apie susidariusią padėtį. Pasipiktinę OMON pareigūnai, kurių visų rangas buvo ne žemesnio nei viršilos, „The New Times“ taip pat sakė, kad jų batalionas tapo „pasipelnymo struktūra“: daugelis pareigūnų renka pinigus už prostitučių „apsaugą“, o savo pavaldinius „nuomoja“ protestams malšinti ir verslo įmonių konfliktams spręsti.

Savaitraštis rašo, kad valdžia pro pirštus žiūri į šiuos akivaizdžius pažeidimus, o OMON viršininkai savo ruožtu nedvejodami vykdo įsakymus išvaikyti protestus, kuriuos, pasak milicijos vadovų, finansuoja „užsienio specialiosios tarnybos“.

Reaguodamas į šiuos skundus, Rusijos VRM viceministras Michailas Suchodolskis pirmadienį pažadėjo, kad įtariamų pažeidimų atvejai bus nuodugniai ištirti.

„Kalbant apie žiniasklaidos paskelbtus faktus – jie bus patikrinti. Jeigu jie vienaip ar kitaip pasitvirtins, nors aš tuo labai abejoju, prieš pažeidimus padariusius asmenis bus imtasi pačių griežčiausių priemonių“, – sakė pareigūnas.

Tačiau M.Suchodolskis pridūrė, kad „mūsų dienomis esama daug norinčių apjuodinti specialiųjų pajėgų darbą ir parodyti juos neigiamai“.

„Jeigu įvardyti faktai nepasitvirtins, mes ginsime savo darbuotojų garbę ir orumą įstatymų numatytomis priemonėmis“, – pareiškė jis.

Rusijos miliciją pastaraisiais mėnesiais krėtė daug skandalų, ypač dėl kelių milicijos sulaikytų asmenų mirties atvejų. Pareigūnų nusikaltimai šalyje sukėlė tokį didelį atgarsį, jog D.Medvedevas praeitų metų gruodžio pabaigoje pažadėjo imtis radikalių teisėsaugos reformų.

Praeitą lapkritį Rusijos provincijos milicininkas Aleksejus Dymovskis vaizdo pranešime, išplatintame portale „YouTube“, apkaltino savo viršininkus korupcija ir kreipėsi pagalbos į premjerą Vladimirą Putiną.

Tačiau pareigūnas iškart buvo atleistas, o sausį – suimtas. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min