Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 9d. 09:53 , Atnaujinta: 2014 gegužės 9d. 14:30

Po Pergalės dienos parado Maskvoje V.Putinas išskrido į Krymą

Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po Pergalės dienos iškilmių Maskvoje išskrido į kovo mėnesį aneksuotą Krymą.

V.Putinas pirmąkart atvyko į Krymą po Rusijos kovą įvykdytos šio Ukrainos regiono aneksijos dalyvauti Sevastopolyje vyksiančiose pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare 69-ųjų metinių ir šio miesto išvadavimo nuo nacių okupacijos 70-ųjų metinių minėjimo iškilmėse.

Valstybės vadovas stebės karinį paradą Grafo prieplaukoje ir pasakys kalbą, taip pat padės gėlių prie paminklo Sevastopolio gynėjams, susitiks su veteranais ir klausysis šventinio koncerto.

Popietę Sevastopolyje per karinį paradą bus demonstruojamos karinių jūrų pajėgų laivai ir kariniai orlaiviai.

Iš viso Sevastopolio įlankos akvatorijoje vyksiančiame parade dalyvaus per 1 000 karių, 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, taip pat daugiau nei 10 Rusijos Juodosios jūros laivyno laivų.

Rusijos vicepremjeras – Padniestrėje

D.Rogozino privatus vizitas su Ukraina besiribojančioje Padniestrėje surengtas tuo metu, kai Vakarų šalys ir Rusija grumiasi dėl įtakos Rytų Europoje. Tačiau Moldovos proeuropietiška vyriausybė prašė jo susilaikyti nuo šios viešnagės.

Tuo tarpu Rusijos premjero pavaduotojas Dmitrijus Rogozinas penktadienį Pergalės dienos proga atvyko į kitą separatistinį regioną, nuo Moldovos atplėštą Padniestrę.

Vicepremjeras D.Rogozinas sakė maždaug 2 tūkst. žmonių, susirinkusių į karinį paradą Padniestrės sostinėje Tiraspolyje, kad „fašizmo maras klesti“, konkrečiai paminėdamas kaimyniniame Ukrainos uostamiestyje Odesoje praeitą savaitę vykusius susirėmimus ir gaisrą, per kuriuos žuvo dešimtys žmonių, daugiausiai prorusiškų aktyvistų.

„Rusija padarys viską, kas įmanoma, kad Padniestrė neliktų izoliuota“, – vėliau sakė jis.

Kitos šalys nepripažįsta Padniestrės suverenumo, tačiau Maskva palaiko šį regioną, kurio gyventojai per 2006 metų referendumą nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos.

D.Rogozino privatus vizitas su Ukraina besiribojančioje Padniestrėje surengtas tuo metu, kai Vakarų šalys ir Rusija grumiasi dėl įtakos Rytų Europoje. Tačiau Moldovos proeuropietiška vyriausybė prašė jo susilaikyti nuo šios viešnagės.

„Rusija prisiėmė saugumo garantės vaidmenį, ir mes imsimės atitinkamų veiksmų, priklausomai nuo susiklosčiusios padėties“, – naujienų agentūra „Novosti PMR“ citavo D.Rogoziną. Jis nepaaiškino, ką turi omenyje, tačiau Rusija priešinasi Kišiniovo vyriausybės planams vėliau šiais metais pasirašytas asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.

Rusija yra dislokavusi Padniestrėje 1 500 karių, kurie ten buvo pasiųsti po to, kai šis regionas 1990 metais paskelbė atsiskiriantis nuo Moldovos.

Patriotizmo spektaklis Maskvoje

Tūkstančiai Rusijos karių penktadienį išsirikiavo Maskvos Raudonojoje aikštėje, minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare 69-ąsias metines. Rusija demonstravo karinę galią tuo metu, kai regione tvyro didelė įtampa dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos.

Apie 11 tūkst. karių dalyvavo kasmetiniame Pergalės dienos parade, kurį pradėjo karinių dalinių paradas, skambant pučiamųjų orkestrų melodijoms. Paradą iš tribūnos stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, apsuptas veteranų.

V.Putinas sakė: „Būtent mūsų šalis vijo fašistus iki jų irštvos ir galutinai juos sutriuškino, nors tam prireikė milijonų aukų ir baisių išbandym“

V.Putinas parado metu pareiškė, kad Pergalės diena yra tautos „triumfo simbolis“ ir gyrė „visa nugalintį“ patriotizmą.

„Tai šventė, kai triumfuoja visa nugalinti patriotizmo jėga, kai mes visi ypač aiškiai jaučiame, ką reiškia būti ištikimais Tėvynei ir kaip svarbu sugebėti ginti jos interesus“, – V.Putinas sakė kreipdamasis į išrikiuotus tūkstančius karių, kurie atsakė kurtinamu „Valio!“

Prezidentas teigė, kad ši šventė – tai nacionalinio triumfo, liaudies pasididžiavimo, diena, gedulo ir amžinos atminties diena“.

„Sovietinės liaudies geležinė valia, jog bebaimiškumas ir tvirtybė išgelbėjo Europą nuo vergijos. Būtent mūsų šalis vijo fašistus iki jų irštvos ir galutinai juos sutriuškino, nors tam prireikė milijonų aukų ir baisių išbandymų“, – sakė V.Putinas.

Būtent V.Putinas šiuo metu, Rusijai vykdant agresiją prieš Ukrainą, dažnai lyginamas su Adolfu Hitleriu. Pergalės dieną gali įvykti daug provokacijų.

Iš Maskvos į Krymą

Kaip pranešama, V.Putinas po parado Maskvoje iškart išskrido į Krymo uostamiestį Sevastopolį, kur dalyvaus Pergalės dienos iškilmėse, miestui minint išvadavimo iš nacių okupacijos 70-ąsias metines, tačiau tos informacijos Kremlius oficialiai nepatvirtino.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad būtų gaila jeigu V.Putinas pasinaudotų tuo minėjimu pirmajam savo vizitui Kryme po Rusijos įvykdytos aneksijos.

Parado pradžioje gynybos ministras Sergejus Šoigu, stovėdamas specialiame automobilyje, apžiūrėjo išrikiuotus karius, tarp kurių buvo Juodosios jūros laivyno jūreivių, dislokuotų Kryme. Vėliau įvyko karinės technikos demonstracija.

Per paradą Maskvoje buvo parodyta apie 150 karinės technikos vienetų, tarp jų naujos oro erdvės gynybos raketų sistemos „Tor M2U“, prieštankinių raketų sistemos „Chrizantema S“ ir šarvuotieji automobiliai „Taifun“.

Virš aikštės apie 200 metrų aukštyje praskrido 69 kariniai orlaiviai, tarp jų strateginiai bombonešiai „Tupolev Tu-160“.

Rusija ir dalis kitų buvusių Sovietų Sąjungos respublikų mini nacių kapituliaciją viena diena vėliau negu Vakarų valstybės dėl laiko skirtumo.

Sovietų Sąjunga per Antrąjį pasaulinį karą prarado apie 30 mln. žmonių gyvybių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min