-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Meksikoje suimta 10 merų

Meksika siekia pažaboti narkotikų kartelius ir sumažinti su tuo susijusį smurtą. Vienoje valstijoje buvo įvykdyta plataus masto operacija ir per slaptus reidus suimti 27 aukšto rango pareigūnai.
Antrankiai
Antrankiai / Photos.com
Temos: 2 Meksika Narkotikai

Reidai buvo tokie slapti, jog net Mičoakano provincijos gubernatorius Leonelas Godoy sakė nieko apie juos nežinojęs. Tarp suimtų aukšto rango pareigūnų yra 10 merų, teisėjas ir net paties gubernatoriaus padėjėjas. Areštai pasipylė po kelių dienų, kai policija sulaikė kelis įtariamus kartelio „La Familia“, kontroliuojančio visą narkotikų verslą šioje valstijoje, narius.

Nuo 2006 metų, kai prezidentas Felipe Calderonas paskelbė karą narkotikų karteliams, visoje šalyje buvo dislokuota tūkstančiai ginkluotų karių; taip norėta pažaboti su narkotikų prekyba susijusį smurtą. Dėl jo Meksikoje per pastaruosius dvejus metus gyvybės neteko 9 tūkst. žmonių.

Areštai pasipylė po kelių dienų, kai policija sulaikė kelis įtariamus kartelio „La Familia“, kontroliuojančio visą narkotikų verslą šioje valstijoje, narius.

Pernai Meksikos valdžia suėmė kelis aukštus pareigūnus, tarp jų ir buvusį Meksikos narkotikų karalių, tačiau ši naujausia areštų banga rodo, jog vyriausybė pirmą kartą vienoje valstijoje užsimojo taip aukštai. Tarp suimtųjų yra ir Uruapano meras, anksčiau jau pakliuvęs į pirmuosius laikraščių puslapius, kai per narkotikų karą samdomi žudikai jo mieste išmetė penkias žmonių galvas į baro šokių aikštelę. Vietos žiniasklaida teigia, kad tarp suimtųjų yra ir buvęs valstijos saugumo vadas Citlalli Fernandezas, dabar dirbantis gubernatoriaus L.Godoy patarėju.

Mičoakano valstijoje prekybą narkotikais kontroliuojantis „La Familia“ kartelis laikomas vienu žiauriausių Meksikoje. Su karteliais visoje šalyje kovoja 40 tūkst. karių. Kai kuriuose rajonuose policininkų užpuolimai, šaudymas klubuose ir restoranuose, žmonių grobimai ir egzekucijos yra kasdienis dalykas. Kai kur Meksikos prezidento įsakymu kariuomenė perima vadovavimą policijos nuovadoms. Prieš kelerius metus smurtas Meksikoje buvo pasiekęs tokį mastą, jog šiai valstybei net buvo prognozuojamas žlugimas. Dabar bent jau tose gatvėse, kur patruliuoja kareiviai, galima jaustis saugiau. Tačiau kiek ilgai jie galės likti?

Baisų nusikalstamumą Meksikoje lemia ir daugiau veiksnių, o vieni svarbiausių yra skurdas ir korupcija. Politikai, policininkai ir teisėjai yra narkotikų kartelių nupirkti. Taigi dabar Meksikos valdžia mėgina iš naujo mokyti policininkus, o korumpuoti pareigūnai šalinami. Tačiau policininkų atlyginimai tebėra maži, valstybė negali varžytis su pinigų sumomis, kurias siūlo nusikaltėliai.

Nors ginklų įstatymai Meksikoje griežti, tačiau anapus sienos, JAV pusėje, jų galima gauti labai lengvai. Meksikos vyriausybė sako, kad laisvi JAV ginklų įstatymai padeda karteliams apsiginkluoti ir didina smurtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius