Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 02 20, 12:05

Metinė kalba: V.Putinas žada šiemet pagerinti rusų gyvenimo sąlygas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį skaitydamas savo metinį pranešimą pažadėjo šiemet reikšmingai pagerinti rusų gyvenimo sąlygas. Vis dėlto ekspertai tokias kalbas sutinka abejodami: ar yra pinigų?
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Negalime laukti, padėtis turi pagerėti jau dabar, – sakė V.Putinas. – Šiemet rusai turėtų pajusti pokyčius į gerąją pusę.“

Jis netrukus pareiškė, kad Rusijoje tęsiasi demografinė krizė ir kad dėl to valstybei reikia skirti daugiau dėmesio šeimoms. V.Putinas atskleidė, kad planuojama smarkiai padidinti išmokas motinoms. V.Putinas pareiškė, kad vyriausybė padidins socialines išmokas jaunoms šeimoms. Jis taip pat pažadėjo mokesčių lengvatų, mažesnes būsto paskolų palūkanas ir būsto subsidijas daugiavaikėms šeimoms.

Šeimoms taip pat ketinama mažinti mokesčius pagal principą „kuo daugiau vaikų, tuo mažiau mokesčių“. Centrinį banką V.Putinas paragino palengvinti skolinimosi naštą šeimoms.

Rusijos prezidentas tvirtino, kad bus palengvinta mokesčių našta nekilnojamojo turto vystytojams, siekiant juos paskatinti plėsti būstų statybas.

„Darėme ir darysime viską, kad stiprintume šeimos vertybes“, – tvirtino V.Putinas.

„Žinoma, rusų šeimų pajamos turėtų didėti, – kalbėjo jis. – Principas turėtų būti: kuo daugiau vaikų, tuo mažiau mokesčių.“

Žinoma, rusų šeimų pajamos turėtų didėti, – kalbėjo jis.

V.Putinas taip pat sakė, kad šalyje būtina kovoti su skurdu. Pasak prezidento, apie 19 mln. iš 147 mln. Rusijos gyventojų yra žemiau skurdo ribos. Oficialus pragyvenimo minimumas Rusijoje šiuo metu siekia maždaug 10,4 tūkst. rublių (140 eurų).

Prezidentas, kurio populiarumo reitingai pastaruoju metu nukrito, trečiadienį kreipėsi į abejų parlamento rūmų narius.

Tai buvo pirmas 66 metų lyderio metinis pranešimas naujoje – jau ketvirtojoje – jo kadencijoje. Pernai V.Putinas laimėjo rinkimus ir užsitikrino prezidento postą iki 2024-ųjų.

Pernai V.Putinas per savo beveik dvi valandas trukusį metinį pranešimą, pribloškusį Vakarus ir nemažai rusų, pristatė naują Rusijos ginklų arsenalą.

2018-aisiais, likus dviem savaitėms iki jo perrinkimo, V.Putinas rusams žadėjo geresnes gyvenimo sąlygas ir gyrė Maskvos karinę galią, o santykiai su Vakarais buvo nusmukę į nuo Šaltojo karo neregėtas žemumas.

Po tos kalbos V.Putino reitingai buvo didžiausi nuo 1999-ųjų, kai jis atėjo į valdžią.

Tačiau praėjus vieniems metams V.Putino populiarumas susitraukė dėl ekonominių problemų.

Prezidentui spalį patvirtinus itin nepopuliarią reformą dėl pensinio amžiaus didinimo, jo reitingai smarkiai nukrito.

Nepriklausomo Levados centro praėjusio mėnesio apklausa parodė, kad V.Putino reitingai siekia 64 proc. – mažiausiai nuo 2014 metų, kai Rusija atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymą.

Spalį atlikta kita šio centro apklausa atskleidė, kad tik 40 proc. rusų balsuotų už V.Putiną, jei tuo metu vyktų rinkimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min