Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 12, 15:30

Mianmare tęsiasi protestai, JAV paskelbus sankcijas perversmo lyderiams

Didžiulės minios penktadienį, septintąją protestų dieną, užplūdo Mianmaro miestų gatves, reikalaudamos paleisti nušalintą ir sulaikytą lyderę Aung San Suu Kyi, Vašingtonui paskelbus sankcijas už praėjusią savaitę įvykdytą valstybės perversmą atsakingiems generolams.
Mianmare tęsiasi protestai
Mianmare tęsiasi protestai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Mianmaras Protestas

Pykčio ir pasipiktinimo protrūkis paskatino šimtus tūkstančių žmonių visoje šalyje prisijungti prie mitingų, per kuriuos reikalaujama, kad Mianmaro kariškiai atsisakytų valdžios.

Demonstracijos lig šiol daugiausia buvo taikios, tačiau policija, išvaikydama sėdimąjį protestą Molamjaingo mieste, apšaudė studentus guminėmis kulkomis ir sulaikė mažiausiai penkis asmenis.

Jungtinės Tautos sušaukė neeilinį Žmogaus teisių tarybos posėdį, įspėdamos, kad bet koks tarptautinės bendruomenės atsakas į perversmą neturėtų pakenkti pažeidžiamiems žmonėms. Toks pareiškimas buvo padarytas amerikiečių prezidento Joe Bideno administracijai paskelbus tikslines sankcijas aukšto rango režimo veikėjams.

Darbe šią savaitę nesirodant tokiems valstybės įstaigų darbuotojams kaip mokytojai, valdininkai ir skrydžių vadovai, valdžią perėmęs kariuomenės vadas Minas Aungas Hlaingas liepė streikuojantiesiems sugrįžti į savo darbus.

„Nevykdančiųjų savo pareigų prašoma nedelsiant prie jų sugrįžti šalies labui“, – pažymėjo jis, sakydamas kalbą, kurią paskelbė valstybinė žiniasklaida.

Prieš naujus masinius protestus karinei chuntai ištikima žiniasklaida pranešė apie daugiau nei 23 tūkst. kalinių amnestiją ir paleidimą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestai prieš perversmininkus Mianmare
AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestai prieš perversmininkus Mianmare

Penktadienį Mianmare buvo minima valstybinė šventė, o tokiomis svarbiomis dienomis neretai masiškai suteikiama malonė nuteistiesiems, siekiant atlaisvinti šalies perpildytą kalėjimų sistemą.

Remiantis stebėjimo organizacijos „Pagalbos politiniams kaliniams asociacija“ duomenimis, per kelias dienas po perversmo buvo sulaikyta daugiau nei 260 žmonių, o maždaug 20 buvo paleisti.

Šiuo metu nėra jokių požymių, kad chunta ketintų paleisti Aung San Suu Kyi ar bet kuriuos jos bendražygius, o valdžia imasi vis griežtesnių priemonių prieš streikuojančius darbuotojus.

Ajejarvadžio deltoje, kur auginama didelė dalis Mianmaro ryžių, policija įsiveržė į vieną kliniką ir sulaikė pilietinio nepaklusnumo kampaniją remiantį gydytoją, jam suteikiant pagalbą pacientui.

„Jis tuo metu siuvo pacientui galvą“, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė 38 metų Pyae Phyo Naingo žmona, praėjus dienai po to, kai socialiniuose tinkluose žaibiškai išplito jo sulaikymo vaizdo įrašas.

Vis tik žinia apie tą incidentą neatbaidė kitų medikų nuo dalyvavimo naujuose mitinguose Jangone.

„Kad ir kokį spaudimą darytų kariuomenės vadas, mes nekreipsime į tai dėmesio“, – sakė gydytojas Wai Yanas Phyo.

Kitur šalies komerciniame centre futbolo lygos „Premier“ sirgaliai laikinai užmiršo savo nesutarimus ir ėmė protestuoti prieš perversmą.

„Karinio perversmo nekenčiu labiau už „Manchester United“!“ – buvo užrašyta ant vieno iš transparantų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min