Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirė „Daktaru Mirtimi“ tituluotas Jackas Kevorkianas

Jackas Kevorkianas
„Scanpix“ nuotr. / Jackas Kevorkianas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sulaukęs 83 metų Jungtinėse Valstijose mirė Jackas Kevorkianas, pasaulyje žinomas „Daktaro Mirties“ vardu. Šią pravardę vyras įgijo dėl pagalbos nepagydomiems ligoniams užbaigti savo gyvenimus, praneša BBC.

Kaip naujienų agentūrai „Associated Press“ pranešė mirusiojo advokatas Mayeris Morganrothas, J.Kevorkianas penktadienį mirė Beaumonto ligoninėje, Mičigane. Mirties priežastis – kojoje susidaręs krešulys atitrūko ir kraujo tėkmės buvo nuneštas širdies link.

Buvęs patologas 1999-aisiais metais Mičigano valstijoje buvo nuteistas kalėti 10–25 metams už tai, kad suleido mirtiną injekciją nepagydoma liga sirgusiam Thomui Youkui, kurio mirties vaizdo įrašas buvo parodytas per televiziją. J.Kevorkianas yra prisipažinęs, kad 1990-aisiais numirti padėjo 130-čiai mirtinai sirgusių ligonių.

2007-aisias, po aštuonerių metų, praleistų kalėjime, dėl blogėjančios sveikatos „Daktaras Mirtis“ buvo lygtinai paleistas į laisvę. Tačiau su sąlyga, kad bet kada bus sugrąžintas atgal į kalėjimą, jei vėl padės ligoniams numirti.

J.Kevorkianas yra prisipažinęs, kad 1990-aisiais numirti padėjo 130-čiai mirtinai sirgusių ligonių.Tuomet 79 metų J.Kevorkianas pasižadėjo nekonsultuoti žmonių savižudybės klausimais, bet teigė neatsisakantis kovos už eutanazijos legalizavimą. Jo įsitikinimu, pacientai, kenčiantys baisius skausmus, turi teisę numirti.

J.Kevorkiano metodai pašiurpino ne vieną. 1998 m. jis pasiūlė ligoniams asmens, kuriam padėjo numirti, inkstus. Nors 1991 metais buvo panaikinta J.Kevorkiano gydytojo licencija, jis ilgai kovojo su Mičigano valstijos valdžios atstovais, keturis kartus nesėkmingai bandžiusiais jį nuteisti ir sustabdyti jo veiklą.

Kaip jau buvo skelbta žiniasklaidoje, T.Youkas sirgo motorine neuronų liga – palaipsniui progresuojančiu nervų sistemos sutrikimu. Prisiekusieji, pasižiūrėję įrašą, kuriame J.Kevorkianas suleidžia T.Youkui mirtiną dozę vaistų, nuteisė jį už antro laipsnio žmogžudystę.

Vaizdajuostę vienos televizijos laidai J.Kevorkianas nusiuntė pats.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min